18 Ağustos 2019 Pazar
AK Parti Şehitkamil'den MÜSİAD'a ziyaret

AK Parti Şehitkamil'den MÜSİAD'a ziyaret

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu ile birlikte haftalık olağan sivil toplum kuruluşları ve resmi kurum ziyaretlerinde MÜSİAD (Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği)'ı ziyarette bulundu.

Başkan Yılmaz, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD); 1990 yılında kurulan, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarımızdan kurulu bir sivil toplum kuruluşudur.

Özellikle 28 şubat sürecindeki duruşuyla bu ülkenin zor dönemlerinde göstermiş olduğu dik duruşla gerçekten bizlerin, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan bu milletini seven davasına aşık insanların takdirini kazanmıştır. Tabi Sivil toplum kuruluşlarımızla diyalog çok önemli! Bizlere, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Genel merkezimizin talimatı da diyaloglarınızı artırın, iyi kurun yönünde. “Bugünü anlayabilmemiz için dünü hatırlamamız lazım. 3 Kasım 2002 Ak partinin iktidar olduğu zaman Ak partiyi doğuran sebeplerin başında yasaklar yoksulluk ve yolsuzluklar geliyor yani bu işin en başında ak partiyi doğuran nedenlerden bir tanesi ekonomiydi. Ülke çok sıkıntılı bir dönemdeydi. 2000 yılların başlarını yaşıyorduk. 28 şubat gibi post modern bir darbe sürecini yeni atlatmıştık ve bu ülke yasaklarla mücadele ediyordu. Yolsuzluk almış başını gitmişti ülkenin bankaları bir bir batıyordu. Yoksulluk ciddi manada insanları tehdit ediyordu. Böyle sıkıntılı bir dönemde Ak parti 14 Ağustos 2001 kuruldu. Dünden bugüne Ak Parti kurulduğundan bugüne yaptığı icraatlarla yaptığı çalışmalarla hamd olsun ülkemizin kalkınmasında milletimizin kalkınmasında liderimiz önderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ciddi emekler verildi, çok ciddi yol katedildi. Yapılan icraatları tek tek anlatmaya gerek yok zaten tüm Milletimiz bunların gayet tabi bilincindeler.

İşte ülkemizin ekonomik olarak zirveye ulaştığı 2013 yılı mayıs ayında gezi olaylarında ülkemize saldırı yaptılar başaramadılar, akabinde 17-25 Aralık olayları ile saldırıda bulundular başaramadılar, ardından 6-7 ekim olayları patlak verdi yine başaramadılar. Sonrasın da 15 Temmuz hain darbe girişimine kalkıştılar yine başaramadılar. İş tüm bu yapamadıklarını bugün ekonomik saldırı yöntemiyle yapmaya kalkıştılar. Ve biliyorsunuz ki 13 Ağustos gecesi bizim ülkemizde tarihimizde hiç yaşanmamış bir likitide çıkışı oldu, Sayın bakanlarımıza yaptırım kararı açıklandı. İşte tüm bu yaşananlara baktığımızda ülkemizin ilerlemesini istemeyenlerin ülkemize yapmış olduğu apaçık bir saldırıdır ve Allahın izniyle yine başaramadılar başaramayacaklar. Bizler bunların blincindeyiz ve dilimiz döndüğünce yapılan ihanetleri, hainlikleri halkımıza anlatacağız. Diyerek İlke ve değerleri paylaşan, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu güçlü birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunan MÜSİAD Gaziantep şube başkanı Sayın Mehmet ÇELENK ve yönetimine misavirperverliklerinden ötürü teşekkür etti.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelenk; “Öncelikle bu ziyaretlerinden ötürü Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor hoşgeldiniz diyorum.

Sayın başkanının anlattıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Ak Partiden önce iflas etmiş bir ülke Hasta bir başbakan ekonomisi çökmüş faiz giderleri çok yüksek bir ülke vardı. Ak Parti kurulduğundan bugüne yapılan tüm hizmetlerden ötürü Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tüm Ak Parti Ailesine teşekkür ediyoruz. Zamanında çok çektik ekonomik olarak çok zor günler geçirdik ve Allah’ın izniyle bugünleri de geride bırakacağız ve daha güzel günler bizleri bekliyor“ dedi.

7.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz