27 Kasım 2022 Pazar
Başarılı 147 lise öğrencisi umreye gönderilecek

Başarılı 147 lise öğrencisi umreye gönderilecek

Şahinbey Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan projenin bu yıl da devam ettirilebilmesi için protokol imzalandı.

Protokol ile bu yıl okullarında başarılı olan 147 lise öğrencisi umreye gönderilecek.

 

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı 147 öğrencinin Umreye götürülmesi için protokol imzaladı. 49 lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşecek projede, lise 1, 2, 3 ve dördüncü sınıf öğrencileri kendilerine dağıtılacak kitap üzerinden sınava tabi tutulacak. Düzenlenen sınav sonrasında her okulun 1’ncisi, 2’ncisi ve 3’üncüsü Umreye gitmeye hak kazanacak. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun önemli çalışmalara imza attığını belirterek, "Şahinbey Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Müftülüğümüz ve Valiliğimizin onayı ile bir protokol imzaladık. Şahinbey Belediyemizin eğitime destek olmasıyla ilgili çalışmalarına yeni bir halka daha eklemiş oldu. Geçtiğimiz yıl başlatılan proje bu yıl da kapasitesi artırılarak devam ediyor. Şahinbey İlçemizde bulunan 49 lisemizde eğitim gören 9-10-11 ve 12’nci sınıf öğrencilerimiz arasında düzenlenecek sınavda 1. 2. ve 3’üncü olan 147 öğrencimiz Umre ’ye gönderilecek. Düzenlenecek olan sınavın organizasyonunu Milli eğitim Müdürlüğü yaparken sınav ise Diyanet İşleri Başkanlığımızın vereceği kitap üzerinden yapılacak. Sınavda başarılı olan ve umreye gidecek olan öğrencilerimiz 8 okuldan seçilecek, öğretmenlerimiz ve Diyanet İşleri’nden seçilecek hocalarımız eşlik edecek. Böylelikle öğrencilerimiz öğrenirken, aynı zamanda kutsal mekanı ziyaret ederek, Umrelerini gerçekleştirme fırsatı tanınmış olacak. Bu projeyi hazırlayan Şahinbey Belediye Başkanımıza, Milli eğitim Müdürlüğümüze ve İl Müftülüğümüze teşekkür ediyorum" dedi.

“Öğrencilerimiz kitap okumalı“

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, öğrencileri Umreye göndermek için sınav düzenleneceğini belirterek, “Biz öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik ediyoruz. Bu güne kadar bu konuda birçok yarışma düzenledik. Bu kapsamda her ay öğrencilerimize bir kitap dağıtarak, sınava tabi tutacağız ve çeşitli hediyeler vereceğiz. Bu ay 44.000 lise öğrencimiz arasında yapacağımız yarışmada da her okulumuzun lise birincisi ikincisi ve üçüncülerini Umre’ye götüreceğiz. Kitapların dağıtımına başlayıp, önümüzdeki ayın ortalarında da sınavlarını yapacağız. Bu sınavda ilk üçe girenler Ocak ayı içerisinde Umreye gidecek. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

15.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz