19 Ekim 2018 Cuma
Başbuğ Türkeş için dev şiir yarışması

Başbuğ Türkeş için dev şiir yarışması

MHP Gaziantep İl Başkanlığı ile TÜRKAV Gaziantep Şubesi, Alparslan Türkeş anısına bir şiir yarışması düzenliyor. Derece girecek 50 şiir ise kitaplaştırılarak, kitabın ön sözünü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yazacak.

Alparslan Türkeş’in doğumunun 100. yılı anısına düzenlenen şiir yarışmasında, dev ödüller verilirken, dereceye giren ilk 50 şiir ise kitap haline getirilecek. Yarışmada dereceye giren şiirlere verilecek ödüller ise, birinci olan 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye ise bin TL verilecek. Ayrıca, mansiyon ve jüri ödülü olarak 500 TL verileceği öğrenildi. “Asrın Destanı Başbuğ“ adlı şiir yarışması için başvurular ise, 15 Kasım saat 24:00’te sona ereceği öğrenildi.

Önsözü Devlet Bahçeli Yazacak
MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Türkiye genelindeki tüm şairleri ve şiir sevenleri yarışmaya katılmaya davet etti. Taşdoğan, ilk 50'ye giren şiirlerin ise kitap haline dönüştürüleceğini belirterek, "Asrın Destanı Başbuğ ismiyle partimizin kurucu Genel Başkanımız Alparslan Türkeş, anısına şiir yarışması düzenliyoruz. kendisine güvenen, tüm şiir severleri yarışmaya katılmalarını bekliyoruz. Güzel ödüllerimiz olacak ama dereceye giren 50 bin şiirden ise kitap oluşturulacak. Bu kitaptan 10 bin adet basılacak. Kitabın ön sözünü ise Genel Başkanımız Devlet Bahçeli yazacak" diye konuştu.

9.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz