20 Haziran 2019 Perşembe
Başkan Yılmaz’dan Mehmet Akif Ersoy mesajı

Başkan Yılmaz’dan Mehmet Akif Ersoy mesajı

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’dan Mehmet Akif Ersoy mesajı.

Başkan Mehmet Yılmaz. 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy'un vefat yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda; İstiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerinde bağımsızlık fikrini İslam coğrafyasına taşıyan Mehmet Akif Ersoy, dünyadaki tüm Müslümanların kalplerinin bir ve beraber atması için mücadele vermiştir.

Büyük bir mücadele göstererek kazanmış olduğumuz İstiklal savaşımızı, eşsiz kalemi ile ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy, memleketimizin en güçlü kalemlerinden biri olmuş, yurdumuzda yaşanan zor şartlar içerisinde, umutsuzluğunu kaybetmeden, bu dönemde Milli Mücadele ruhunun canlanmasına ve yaşatılmasına ömrünü adamıştır.

Milli şairimiz, bu toprakların ruhunu, rengini ve aziz milletimizin benliğini yansıtan İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil, yüreğiyle yazmıştır. İstiklal şairimiz, milletimizin gösterdiği eşi benzeri olmayan kahramanlıkları İstiklal Marşımızın her mısrasın da ince ince işlemiştir.

Söyledikleri ve yaşadıklarıyla Türk Milleti’nin hayranlığını kazanan Akif, ruh dünyası, vatan millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir. Bu Duygu ve düşüncelerle Milli şairimizi vefatının 82. Yıl dönümünde sonsuz Rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Ruhu Şad olsun.

27.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz