11 Temmuz 2020 Cumartesi
Büyükekşi gündemi değerlendirdi

Büyükekşi gündemi değerlendirdi

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, TRT Spor’da yayınlanan Gündem Futbol Programına telefonla bağlanarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, TRT Spor’da yayınlanan Gündem Futbol Programına telefonla bağlanarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Merak edilen soruları yanıtlayan Büyükekşi, bunun yanı sıra insan sağlığını ön planda tuttuklarını da bir kez daha dile getirdi.

“26 MART PERŞEMBE GÜNÜ TEKRAR TOPLANACAĞIZ”

Futbolcu ve teknik heyete virüs salgınından dolayı bir haftalık izole süresi verdiklerini ifade eden Başkan Mehmet Büyükekşi; “Öncelikle zor günler geçiriyoruz ve bu günleri en iyi şekilde atlabilmek için hem tedbirimizi alıyoruz hem de dua ediyorum. Sumudica konusuna gelince ise geçtiğimiz gün Başkan Yardımcımız Mahsun Altunkaya, hocamızla yapmış olduğu konuşmayı bahsetti. Bu konuda bizim herhangi bir çalışanımızın yada futbolcumuzun şehri terketmemesiyle ilgili kararımızı bir kez daha hatırlattı. Hocamızla yaptığımız görüşmelerde kendisinden Kulüpler Birliği’nde gerçekleştirilecek olan toplantının beklenilmesini rica ettim. Sonrasında ise toplantıda 17 Nisan’da başlamasıyla ilgili bir tavsiye kararı oluştu. Dolayısıyla bu süreçte futbolcu ve teknik heyetimize bir haftalık bir izole süresi verdik. Hem Sportif Direktörümüz hem de antrenörlerimiz hazır. Bu şartlar altında 26 Mart Perşembe günü takımımızı yeniden toplayacağız” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ FUTBOLCU VE TEKNİK HEYETİMİZİN SAĞLIĞIDIR”

Yaşanılan sürecin ardından teknik direktörümüz Marius Sumudica ile ilgili olarak bir çok haberin çıktığını belirten Büyükekşi; “Teknik Direktörümüz Sumudica ile birkaç kez bu süreçten önce ve sonrasında görüştüm. Kendisi Aralık ayında bir zatürre hastalığına yakalandı ve hem Romanya’da hem de Türkiye’de bu rahatsızlığıyla ilgili tedavi gördü. Kendisi de bana sağlık sorunları olduğunu söyledi ve ben de kendisine beklemesi gerektiğini söyledim. Ancak maalesef kendisi geçtiğimiz Cuma günü geç saatlerde bir mesaj aldık kendisinden. Kendisi attığı mesajda, benim büyük bir sorunum var ve korkuyorum. Romanya’da toplam vaka sayısı sadece 200 ve benim olduğum şehirde vakaya henüz rastlanmadı diyerek ülkesine gitmek üzere olduğunu söyledi. Dolayısıyla kendisi evet iznimiz dışında ülkesine gitmiş oldu” dedi.

“HOCAMIZIN SÖZLEŞMESİNİN FESHİ GİBİ BİR GÜNDEMİMİZ YOKTUR”

İnsan sağlığını ön planda tutarak hareket edeceklerini ifade eden Gaziantep Futbol Büyükekşi; “Elbetteki ülkemiz ve tüm dünya gibi bizlerde zorlu süreçten geçiyoruz. Ama biz şuanda bunları çok ön plana çıkarmıyoruz, bizim için şuan önceliğimiz futbolcu ve teknik heyetimizin sağlığıdır. Sağlık özellikle şu aşamada kesinlikle her şeyin önünde gelmesi gereken bir durumdur. Bundan dolayı şuan için bir karar almıyoruz ve sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyoruz. Şuan için hocamızla sözleşmenin feshi gibi bir gündemimiz bulunmuyor. Teknik Direktörümüz Sumudica ile de telefonda görüşmelerimiz devam ediyor. Kendisi futbolcularımızın bu süreçte antrenman eksikliği yaşamaması adına ekibiyle birlikte program hazırladı ve oyuncularımızla paylaştılar. Burada elbette bir problem var ve bu problemde sağlık sorunlarıyla ilgili izinsiz ülkesine gitmesidir. Ama sağlık sorunlarıyla ilgili sıkıntısı bulunmaktadır. Bizlerde bu doğrultuda futbolcularımızın ve teknik heyetimizin sağlığını çok önemsiyoruz ve önce insan diyoruz. Bu sıkıntılar nasıl olsa zaman içerisinde halledilecektir. Federasyon tarafından maç programı resmen açıklanmasıyla birlikte, ligler başlamadan en az 3 haftalık bir antrenman süreci gerekiyor. Bu sürece de hem futbolcularımız hem de teknik heyetimiz uyacaktır. Futbolcularımızla sürekli iletişim halindeyiz ve en iyi şekilde atlatmak istiyoruz” dedi.

“GEREKLİ TESTLER YAPILACAK”

Futbolcularla sürekli olarak iletişim halinde olduklarını belirten Büyükekşi; “Futbolcularımızda şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık ve test yapılması için girişim başlatıldı. Kitlerin gelmesi durumunda tüm çalışanlarımıza test yaptıracağız. Umut ediyorum ki en kısa sürede el birliğiyle birlikte ülke olarak bu günleri de atlatacağız. Sayın Bakanlarımızın çağrısına uyalım ve bu süreci evde kalıp gerekli tedbirlerle atlatacağımıza gönülden inanıyorum. Bir kez daha tüm sağlık çalışanlarına da sizlerin vasıtasıyla bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

23.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz