19 Mayıs 2022 Perşembe
Büyükşehir, ramazanla birlikte yardımlaşmayı hızlandırdı

Büyükşehir, ramazanla birlikte yardımlaşmayı hızlandırdı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı ile beraber yardımlaşmada farkındalık yarattı.

Yeni tip Corona Virüs (COVİD-19) Salgını’na karşı alınan tedbirler kapsamında evden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda bin 500 aileye sıcak yemek ve ihtiyaç sahiplerine 65 bin adet gıda paketi yardımı dağıtımına başladı.

Corona Virüs Salgını sonrası verilen ulusal mücadelede Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın aldığı tedbirlerle birlikte durumu olmayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Gazi şehirde tam bir “Gönül Seferberliği” başladı. İçişleri Bakanlığı’nın “Koronavirüs ile Mücadelede Ramazan Ayı Tedbirleri” başlığıyla yayınladığı genelgeyle beraber iftar çadırı kurumunun yapılmayacağının belirtilmesiyle harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği’nin öncülüğünde tespit edilen ve öncelikli dışarı çıkması kısıtlanan yaşlılar başta olmak üzere bin 500 aileye iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapmaya başladı. Öte yandan Büyükşehir tarafından ihtiyaç sahiplerine destek vermek için harekete geçen ekipler hazırladıkları 65 bin gıda paketinin dağıtımını Ramazan Ayı boyunca yapacak.

Ramazan Ayı süresince yardımlarına devam edecek Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği öncülüğünde bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla Corona Virüs Salgını’na karşı verilen mücadelede yardıma ihtiyacı olanlara, sosyal yardımlarıyla yanında olmaya devam edecek.

25.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz