28 Eylül 2020 Pazartesi
Camiye giden çocukları ödül

Camiye giden çocukları ödül

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü ile birlikte yürüttüğü "Haydi Çocuklar Camiye Namazını Kıl Puanını Topla Projesi" kapsamında düzenli olarak camiye gelen çocukları ödüllendirdi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül ile birlikte düzenli olarak camiye gelen çocuklarla sabah namazında bir araya gelerek çocuklara hediyeler verdi. Programda, sabah namazı öncesinde Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra İslam Düşünce Merkezi (İDE) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in imamlığında cemaatle sabah namazı kıldı. Namaz sonrasında da tesbihat çekilerek, ilahiler ve kasideler okundu.

ZİHNİNİZDE İLİM OLACAK

Gençlere hayatlarında başarılı olmaları için vakitlerini, zihinlerini ve kalplerini asla boş bırakmamaları tavsiyelerinde bulunan Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Hayatta güzel, iyi, bütün dünyaya faydalı insan olmak istiyor musunuz? O zaman hayatınızda üç boşluk olmayacak. Birincisi zaman ve vakit, ikincisi zihin ve üçüncüsü de kalp boşluğu olmayacak. Vaktinizi, zihninizi ve kalbinizi dolduracaksınız. Vaktinizi daima iyi kullanacaksınız. Zamanınızı dolu dolu geçireceksiniz. Hep iyi işler yapacaksınız. Zihninizi daima dolu bilgiyle, kalbinizi de sevgi, rahmet ve muhabbet ile dolduracaksınız. Kalbinizde devamlı Rabbimiz ve Resulullah Muhammed Mustafa (S. A.V) olacak. Rahmet, sevgi olacak. Zihninizde devamlı ilim olacak. O zaman vaktinizi de doğru geçirirsiniz." dedi.

AMAÇ NESLİ KÖTÜ ALIŞKANLIKTAN KORUMAK

15 Camiden 441 çocuğun katıldığı proje kapsamında nesli kötü alışkanlıklardan korumak, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak, çocukları camide cemaatle namaza teşvik etmek, güzel ahlakla yetiştirmek, Kur'an-ı Kerim'den ayetler ve Hadis-i Şerifler ezberleterek hayatlarında uygulamaları hedefleniyor. Çocuklar 40 gün boyunca camiye gelerek, bilgileniyor.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Şahinbey İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İslam Düşünce Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Müftüsü Ahmet Çelik, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, kurum müdürleri, öğrenciler, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

20.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz