25 Ocak 2021 Pazartesi
"Çanakkale zaferi tarihimizde bir dönüm noktasıdır"

"Çanakkale zaferi tarihimizde bir dönüm noktasıdır"

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103'ncü yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin tarihimizde bir dönüm noktası olduğunu belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, bu destanı yazan binlerce şehidimizin en kutsal varlıklarını, canlarını feda ederek 'Çanakkale Geçilmez' diyerek düşmanları bozguna uğrattıklarını söyledi.

Başkan Kılıç yayımladığı mesajında, "Türk Milleti her zaman parlak zaferlere imza atarak tarihe her zaman yön vermeyi bilmiştir. Milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne göz diken hain emeller Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve kahraman Türk askerinin destanlaşan ruhu ile amacına ulaşamamıştır. 18 Mart 1915, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz şanlı destanımızın tarihidir. Bugün yaşamımızı sürdürdüğümüz cennet vatanın toprakları ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır.

Bizler hayatımızın her anında, bu vatan için canlarını, mallarını, sağlıklarını ve rahatlarını feda eyleyen ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz. Bu günümüzü bizlere hediye edenlere olan minnet borcumuzu, devletimize sahip çıkarak ve milletimizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız. Çanakkale Zaferi'nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır. Türk Milleti vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bizlere bıraktığı kutsal mirasa her zaman sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 103'ncü yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

16.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz