24 Mart 2019 Pazar
Çeliktürk'ten 19 Mayıs'ı kutlama mesajı

Çeliktürk'ten 19 Mayıs'ı kutlama mesajı

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, "19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak bağımsızlık meşalesini yakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği bu önemli günün 99. yıldönümünü coşku ve kıvançla kutluyoruz" dedi.

19 Mayıs 1919'un bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması yolundaki en önemli kilometre taşlarından biri olduğunu belirten İMO Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, "19 Mayıs, işgal altındaki bir ülkede, esareti kabul etmeyen, bağımsızlığından vazgeçmeyen, zalime ve zulme boyun eğmeyen milletimizin verdiği Kurtuluş Mücadelesinin en önemli adımıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Samsun'da yakılan kurtuluş meşalesi daha sonra dalga dalga Anadolu'ya yayılarak, bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere örnek olmuştur" dedi.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'un, Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmesi ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmasının çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Çeliktürk, şöyle devam etti: "19 Mayıs'ın gençlere armağan edilmesi, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize duyulan güvenin göstergesidir. Türkiye Cumhuriyetinin korunması, gelişmesi ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarılması, gençlerin eseri olacaktır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu iyi anlamaları ve sahip çıkmalarını çok önemsiyoruz. Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin geleceği, 19 Mayıs ruhu ile yetişmiş gençlerimize emanettir. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını coşku ile kutlarken, Kurtuluş Mücadelesini başlatarak, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz." Çeliktürk, açıklamasının sonunda, tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ederken, Filistin'de yaşanan katliamdan dolayı da İsrail'i kınadıklarını sözlerine ekledi.

17.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz