6 Aralık 2023 Çarşamba
Ekici’den Kamil Ocak kampanyasına tam destek

Ekici’den Kamil Ocak kampanyasına tam destek

Gaziantep’te faaliyet gösteren 71 meslek odası, birlik, dernek, vakıf ve kulübün başlattığı Kamil Ocak Stadyumu alanı kampanyasına CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici de destek verdi.

Stadyum alanı için, geleneksel kent dokusuyla uyumlu, beton değil yeşil alan odaklı kamusal bir projenin uygulanması gerektiğini kaydeden CHP’li Ekici, “projenin hazırlık ve onay aşamasında mutlaka halkın onayı alınmalıdır” dedi.

Kamil Ocak Stadyumu’nun bulunduğu alana AVM, otel, rezidans ve benzeri yapıların inşa edilmesinin kente ihanet olacağını ifade eden Ekici, söz konusu alanın halka ait olarak kalması, kent kimliği ve dokusuyla örtüşen ve bu kimliği gelecek nesillere taşıyacak özellikler taşıyan bir proje ile değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Bu alanda uygulanacak projede “Kamil Ocak” isminin muhakkak yaşatılması gerektiğini de kaydeden Ekici “Gazi şehrimizin gözbebeği olan bu alan ranta kurban edilmesin” dedi. Kamil Ocak Stadyumu’nun bulunduğu alana AVM, otel, rezidans ve benzeri yapıların inşa edilmesinin kente ihanet olacağını ifade eden Ekici açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kamil Ocak Stadyum alanının, kamusal niteliğinin korunması ve yapılaşmaya açılmasını önlemek amacıyla güçbirliği yapan meslek odası, birlik, dernek ve vakıflara teşekkür ediyoruz. Bu konuda bize düşen hangi görev varsa yapmaya hazırız. Gazi şehrimize ve halkımıza ait olan bu alanın birilerine peşkeş çekilmesi, halkın kullanımına kapatılması veya betonlaştırılmasına karşı yürütülecek her türlü mücadelenin neferiyiz.”

24.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz