20 Haziran 2018 Çarşamba
“Elektronik atığı getir keki götür” Projesi

“Elektronik atığı getir keki götür” Projesi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Alevli Lisesi öğrencileri tarafından başlatılan E-Atık projesine GKV’li öğrenciler büyük destek veriyor.

Eski elektronik atıkların toplandığı kampanya elektronik atıkların doğaya verdiği zararın gözler önüne serilmesi açısından da büyük önem taşıyor.

Sosyal sorumluluk projelerine yeni bir halka ekleyen Cemil Alevli Koleji öğrencileri başlattıkları E-atık kampanyasıyla evlerde kullanılmayan elektronik atıkları toplayarak bu atıkların doğaya ve canlılara verdiği zarara dikkat çekmeye çalışıyor. Kampanyaya en büyük destek yine GKV Özel Okullarının farklı kademelerinde eğitim görmekte olan öğrencilerden geliyor. Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri Özel Cemil Alevli Lisesi öğrencilerinin koordine ettiği e-atık projesine getirdikleri kullanılmaz durumdaki eski elektronik atıklarla katkı sağlamaya devam ederken çevrelerindeki insanların da konuya duyarlılığını arttırmak için bir birinden farklı etkinliklere imza atıyorlar.

Elektronik atığı getir keki götür

GKV’li öğrenciler evlerinde kullanılamaz halde bulunan TV kumandası, kablo, cep telefonu gibi elektronik atıklarını okul koridorlarındaki geri dönüşüm kutularına attılar. Üçüncü sınıf öğrencilerinden oluşan komisyon üyesi öğrenciler projeyi destekleyen öğrencilere kurabiye ve kek dağıtıyor. Projeyi yürüten öğrencilerin uyguladığı bu yöntem katılımı arttırırken minik öğrencilerin konuya duyarlılığının arttırılması ve konuya dikkat çekilmesi açısından da büyük önem taşıyor.

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu e-atık proje komisyonu rehber öğretmeni Buket Yılmazkaya konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “İnsanların ilkokul çağı, çevre dostu bireyler olarak yetişmeleri ve yaşama dair hassasiyet kazanmaları için en ideal dönemdir. Biz de Özel GKV İlkokulu olarak Özel Cemil Alevli Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları bu projede istekli bir şekilde çalışmaktayız” dedi.

Projenin dönem sonuna kadar süreceği de açıklandı. Proje kapsamında elde edilen elektronik atıkların belediyelerin geri dönüşüm kuruluşlarına verileceği de ifade edildi.

7.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz