13 Ağustos 2020 Perşembe
ERSUN YANAL ANLATTI, FUTBOLSEVERLER DİNLEDİ

ERSUN YANAL ANLATTI, FUTBOLSEVERLER DİNLEDİ

Teknik Direktör Ersun Yanal, Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Futbola Dair Her Şey’ isimli söyleşi programına katıldı.

 Yoğun ilgi gören programda özellikle çocuklara ve gençlere futbolla ilgili tecrübelerini anlatan teknik adam Yanal, Şehitkamil Belediyesinin yürüttüğü çalışmaları takdir etti.

Türkiye’nin en deneyimli, kariyeri başarılarla dolu olan teknik direktörlerinden biri olan Ersun Yanal, Şehitkamil’deki futbolseverlerle bir araya geldi. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen ‘Futbola Dair Her Şey’ isimli söyleşi programı büyük ilgi gördü. Programda futbola dair birçok konuya değinen Teknik Direktör Yanal; Türk futbolu, dünya futbolu, altyapı, eğitim, yabancı kontenjanı gibi konulardaki görüşlerini katılımcılarla paylaştı. Yanal, program sonunda katılımcıların merak ettiği soruları da yanıtladı. Şehitkamil Belediyesinin spor konusunda yürüttüğü çalışmaları takdirle takip ettiğini kaydeden Ersun Yanal, çocuklara ve gençlere sağlanan nitelikli imkanlara hayran kaldığını vurguladı.

GIPTA VE HAYRANLIKLA İZLEDİM

Konuşmasında eğitimin önemine vurgu yapan Teknik Direktör Ersun Yanal, Şehitkamil Belediyesinin bu konuda yürüttüğü çalışmaları gıpta ve hayranlıkla izlediğini söyledi. Ersun Yanal, şu değerlendirmede bulundu:

 “Şehitkamil Belediyemiz, sosyal belediyecilikle çocuklarımıza ulaşma konusunda başarılı çalışmalar yapıyor. Bugün yapılan çalışmaları gerçekten gıpta ve hayranlıkla izledim. Çocuklarımıza ulaşmanın en kolay yolu okullarla ulaşmaktır. Çünkü bu çocukların bulunduğu yerler okullardır. Bu gençlerimiz okullardalar. Bu çocuklarımız, ailelerinden uzakta olduklarında 4-5 saati okullarda geçiyor. En güzeli bu işi eğitim içerisinde korumaktır. Bütün herkesin şikayet ettiği, en üst kademeden en alt kademeye kadar eğitimin sorgulandığı bir yerde bunu ıskalamamamız gerekiyor. Bu çocukların spor, sanat, kültürle tanıştırılması, ilişkilendirilmesi gerekiyor. Yaklaşık 8 milyon 500 bin çocuk ortaöğretimde eğitim görüyor. Bu sayı birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla sayıya geliyor. Bu sayı yaklaşık 20 Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla demektir. Bu çocukların içerisinde ne yetenekler var biliyor musunuz? Bu çocuklarımızın içerisinde atleti, satranç sporcusu, yüzücüsü, futbolcusu, basketbolcusu var, birçok spor dalına gönül vereni var. Spor toplumu yapmak için aileye, çocuğa inmek zorundayız. Bu aileye ve çocuğa ancak eğitimle inebiliriz, eğitimle bunu gerçekleştiririz. Bizim en kıymetli varlıklarımız, bugünkü gençliğimiz ve çocuklarımızdır.”

 

 

21.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz