21 Ekim 2018 Pazar
"Filistin'e sahip çıkmalıyız"

"Filistin'e sahip çıkmalıyız"

Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına ilişkin, "Bugüne kadar hiçbir ABD Başkanı bunu neticelendirecek adımı atma cesareti gösterememiştir. ABD'nin çıkışı Ortadoğu'da ateşe benzin dökmekten başka bir şey değildir" dedi. 

Kaya, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planına ilişkin, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Başkanlığın bedelini ödemeye" başladığını söyledi.

"ORTADOĞU BARIŞI TEHLİKEYE DÜŞER"

ABD'nin, 1960'lı yıllardan itibaren büyükelçiliğin Tel-Aviv'den Kudüs'e taşınmasını tartıştığını hatırlatan Kaya, "Bugüne kadar hiçbir ABD Başkanı bunu neticelendirecek adımı atma cesareti gösterememiştir. ABD'nin hamlesi ateşe benzin dökmekten başka bir şey değildir. Bu adım, Ortadoğu barışını görünmez bir geleceğe taşır." diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurula da değinene Kaya, "Gayet coşkulu bir genel kurul yaptık. Yönetimde bazı isimler yenilendi. 2018 yılında bir seçim olacağını öngörüyoruz. Vatanını, milletini seven siyasi bir hareket olarak, seçimlere hazırlanıyoruz" dedi.

7.12.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz