25 Eylül 2023 Pazartesi
GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile İKA'dan işbirliği protokolü

GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile İKA'dan işbirliği protokolü

GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) işbirliği kapsamında uygulanacak programların protokolü imzalandı.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) işbirliği kapsamında uygulanacak programların protokolü imzalandı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik desteği ile hazırlanan, Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Programı ve Organik Tarım Programı'nın Şanlıurfa'da düzenlenen imza töreninde, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz hazır bulundu.

Uygulanacak işbirliği programlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Programıyla enerji verimliliğine yeni bir bakış açısı getirileceğini ifade etti. Akyılmaz, proje ile sanayi tesislerinde enerji verimliliğini artırmayı hedeflediklerini belirterek projenin, bölgedeki sanayi işletmelerinde enerji verimliliği konusunda farkındalığın arttırılmasının yanında bölgede üretim yapan sanayi işletmelerinde enerji verimliliğine yönelik tedbirlerin belirlenip uygulanmasını sağlayacağını söyledi.

Organik Tarım Programına da değinen Akyılmaz, programla Organik tarımsal üretimde örgütlenmenin teşvik edilmesi ve kurumsallaşmanın desteklenmesi, bölgede üretilen ve/veya işlenen organik tarımsal ürünlerin katma değerinin ve kalitesinin arttırılması, bölgesel, ulusal ve uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesi suretiyle; bölgede üretilen ve/veya işlenen organik ürünlerin sürdürülebilir pazarlara erişiminin sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Akyılmaz, önemli projelerin hayata geçirilmesinde işbirliğinin önemine de dikkat çekerek, ''Programlara katkıları nedeniyle başta GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Programlar bölgemize hayırlı olsun.'' dedi.

16.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz