26 Mart 2019 Salı
GAÜN’DE AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

GAÜN’DE AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen 2017-1-TR01-KA202-045735 nolu “İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri için İş Sağlığı ve Güvenliği Üzerine Uygulanabilir Bir Müfredat Oluşturma" adlı Avrupa Birliği Projesi'nin açılış toplantısı GAÜN Fen Bilimleri Enstitüsü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İspanya Valensiya'dan Fevec, Slovenya'dan FHSNM Yükseköğretim Kurumu, Almanya'dan ARDA Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile Polonya'dan WSBINOZ Yükseköğretim Kurumunun ortaklığı ile yürütülen projenin açılış toplantısında, her ortak kendi ülkelerindeki İş Sağlığı ve Güvenliği yapılarını, yasal düzenlemeleri ve analiz sonuçlarını paylaştı. Projenin ikinci fikri çıktısına temel teşkil edecek olan ihtiyaç analizi ile ilgili ortaklar ile fikir alışverişi yaparak ortak kararlar alındı.

Türkiye'nin İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki güncel durumu hazırlanan ihtiyaç analiz raporu ile ortaklara sunuldu. Sunum kapsamında Türkiye de İş Sağlığı ve Güvenliğinin genel durumu, iş kazaları ve meslek hastalıkları hakkındaki istatistikler, yasal düzenlemeler ve ampirik analiz sonuçları ortaklarla paylaşıldı.

Projenin fikri çıktılarından müfredat oluşturma ve e-öğrenme platformunun hem web hem de mobil uygulama olarak kullanıma açılması ile ilgili teknik içerikli bilgilerin de paylaşıldığı toplantı ortaklarla imzalanan deklarasyon ile sona erdi.

12.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz