18 Temmuz 2019 Perşembe
Gaziantep Polisgücü Türkiye'nin hokeyde ki dünya markasıdır

Gaziantep Polisgücü Türkiye'nin hokeyde ki dünya markasıdır

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübünün hokey alanında Türkiye'nin en önemli markalarından birisi haline geldiğini ifade eden Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Kölemen Avrupa ve Türkiye şampiyonu olan sporcuları kutladı.

Başkan Mehmet Kaplan hokey alt yapısı için çocuklara yönelik "Haydi Çocuklar Hokeye" projesini hayata geçireceklerini ifade ederek hokey severlere önemli bir müjde verdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Kölemen'i makamında ziyaret eden Gaziantep Polisgücü Avrupa ve Türkiye Süper Ligi kadın ve erkek hokey takımları hokey sporunun gelişimiyle ilgili bilgiler vererek Gaziantep'te hokey alt yapısının güçlendirilmesini istediler. Başkan Mehmet Kaplan ile kulüp yöneticilerinin de katıldığı ziyarette önümüzdeki yıllarda Gaziantep'in Avrupa Şampiyonası için önemli bir üst olması gerektiği ifade edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Kölemen Gaziantep'te birçok spor dalında olduğu gibi hokey alanında da önemli gelişmeler olduğuna dikkat çekerek Gaziantep Polisgücü Spor Kulübünün önemli bir marka haline geldiği ve Avrupa Şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye Süper Liglerde de kadın ve erkek takımlarıyla adından sıkça söz ettirdiğini ifade etti. Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan ve yöneticilerle sporcuları kutlayan Kölemen önümüzdeki süreçte hokeyin gelişmesi için gerekli desteği vereceklerini de sözlerine ekledi. Hokey sporunun yaygınlaştırılması için önemli projeler geliştirdiklerini ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan okul sporları arasına giren hokey sporu için gerekli alt yapı çalışmalarını oluşturmak istediklerini, sporcuların küçük yaşta hokeye kazandırılması yönünde "Haydi Çocuklar Hokeye Projesinin önümüzdeki günlerde startını vereceklerini ifade etti. Trophy öncesi son hazırlıkların da yapıldığını ifade eden Başkan Kaplan "Trophy liginde Avrupa'nın en güçlü takımları ve ülkeleriyle karşılaşacağız. Rakip takımları izliyoruz. Hazırlıklarımızı tamamen Trophy Ligine yönelik sürdürüyoruz. İnşallah hokeyin en yüksek ligi olan trophy'den zaferle döneceğiz. Sizlerin ve Gazianteplilerin desteği çok önemli" dedi.

9.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz