19 Ocak 2021 Salı
Gaziantep Üniversitesi öğretim üyelerinden büyük başarı

Gaziantep Üniversitesi öğretim üyelerinden büyük başarı

Gaziantep Üniversitesi’nden (GAÜN) 15 öğretim üyesi, dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Plos Biology Dergisi’nde yayımlanan “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde yer aldı.

Stanford Üniversitesi’nden Dr. John P.A. Loannidis koordinatörlüğünde, Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda'dan araştırmacıların yer aldığı bir ekip tarafından hazırlanan “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators” başlıklı çalışma PLOS Biology dergisinde yayımlandı.

Dünyanın en etkili 160 bin bilim insanının 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında listelendiği çalışma, Stanford Üniversitesi'nin koordinasyonunda yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütüldü. Bilim insanlarının kariyer boyu atıf etkileri ve 2019 yılı atıf etkileri dikkate alınarak yapılan değerlendirmelerin güncellenmiş analizini içeren bu çalışmada hesaplanan kompozit atıf indeksine göre tüm alanlarda ilk 160 bin arasında veya alanında ilk yüzde 2’lik dilimde bulunan dünyanın en etkili bilim insanları listelendi.

1.12.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz