19 Ekim 2018 Cuma
Gaziantepli esnaflara bilgilendirme toplantısı

Gaziantepli esnaflara bilgilendirme toplantısı

Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi (KİDEP) kapsamında Gaziantep’te esnaf ve sanatkarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantı Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünalan, SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Oda Başkanları ve çok sayıda Esnafın katılımıyla gerçekleşti. SGK İl Müdürü Uzun, açılış konuşmasında Sosyal Güvenliğin önemi ve anlamı konusunda açıklamalarda bulundu. Ayrıca bu toplantının ülke genelinde sadece 15 ilde yapıldığı ve bu illerden birisinin Gaziantep olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sigortalı çalışmanın bir kul hakkı olduğunu söyledi. Oda Başkanı Küsbeoğlu, konuşmasında kayıtlı istihdamın artması ve kayıt dışılığın önlenmesi için çaba gösterdikleri bu konuda Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışma gayreti içerisinde olduklarını belirtti. Ardından Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanı Ünalan’ın Kayıtlı İstihdamın desteklenmesinin öneminden bahsederek bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini dile getirerek İl Müdürü Uzun’a ve Oda Başkanı Küsbeoğlu’na verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
Programın sonunda kayıt dışı istihdam, sosyal güvenliğin önemi, sigortalılık yükümlülükleri ile genel sağlık sigortası halkında konusunda uzmanlar tarafından sunum yapılırken, program soru cevap kısmı ile sona erdi.

7.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz