17 Ekim 2021 Pazar
"Gaziantep’te Memur Olmak Zor!"

"Gaziantep’te Memur Olmak Zor!"

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Memur ve memur emeklilerine 2022 yılının ilk altı ayı için yüzde 5 artı enflasyon farkı, ikinci altı ay için ise yüzde 7 artı enflasyon farkı üzerinden verilen zammı sert bir şekilde eleştirdi.

Yılmazkaya, 32 bin liranın üzerinde maaş alan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın memur ve memur emeklisi vatandaşa yapılan düşük zammı reva görmesini bir sendikacıya yakışmadığını söyledi.

Asgari ücretliler gibi memur ve memur emeklisi vatandaşlarında Gaziantep’teki pahalılık nedeniyle geçinemediğini belirten Yılmazkaya, AKP Hükümetiyle Memur-Sen’in memur ve memur emeklisine reva gördüğü düşük zammı “insafsızlık” olarak nitelendirdi!  

BAŞKANIN MAAŞINI HÜKÜMET DEĞİL HAKKINI SAVUNMADIĞI MEMURLAR ÖDÜYOR!

6 milyona yakın kamu emekçisini ve emekliyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde 600 TL seyyanen zam, ilk yıl yüzde 21, ikinci yıl yüzde 17 isteyen Memur-Sen’in ilk yıl yüzde 5+7’ye, ikinci yıl ise yüzde 8+6’ya imza atmasını eleştiren Yılmazkaya, “AKP Hükümeti’de sendikalarla el ele vererek zam niyetine kamu emekçisine sadaka veriyor. Enflasyon verilerinin çok altında olan bu zam, memura ve memur emeklisine hakaret niteliğindedir. 32 bin liranın üzerinde maaş alan sendika başkanının, maaşını AKP Hükümetinden değil o hakkını savunamadığı memurlardan aldığını unutmamasını öneririm ” ifadelerini kullandı.   

YAPILAN ZAM ENFLASYONUN ÇOK ALTINDA!

Yılmazkaya, “Sadece elektriğe, doğalgaza, gıdaya gelen zamlar emekli ve memura yapılan zammın çok üzerinde. Emekliye ve memura reva görülen bu zam, gerçek enflasyonun çok altın. Hatta enflasyon verilerini düşük gösteren TÜİK’in verdiği rakamların yarısı bile değil” dedi.

MEMUR VE ÖĞRENCİ İÇİN ÇOK PAHALI BİR ŞEHİR!

Yılmazkaya, “Örnek olarak milletvekili olduğum Gaziantep’te hayat o kadar pahalılaşmış ki ev kiraları uçmuş, ev fiyatlarının yanına yaklaşılamıyor, Gaziantepli hemşerilerimiz bırakın ev almayı aldıkları maaşları Antep’teki yüksek kiralara bile yetmiyor. Yeme-içme almış başını gidiyor. Asgari ücretli açlık sınırının altında yaşıyor. Memur ve memur emeklisi ayın sonunu getiremiyor.

Öğrenciler, memurlar için pahalı olan Gaziantep, hemşerilerimiz içinde çok pahalı bir kent haline gelmiş durumdadır.

Bir maaşla geçinmeye çalışan bu insanlara bu düşük zammı reva gören Saray Hükümeti memur ve memur emeklisi yurttaşlarımızı açlığa mahkûm etmektedir!” ifadelerini kullandı. 

 

26.08.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz