18 Temmuz 2019 Perşembe
Gazişehir’de olduğum için mutluyum

Gazişehir’de olduğum için mutluyum

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübünün takım kaptanı Ahmet Kesim, Gaziantep şehrinde futbol oynamayanın ve böylesine büyük bir camianın kaptanlık görevini yaptığı için onur duyduğunu söyledi.

"GAZİANTEP BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS"

2016-2017 sezonundan bu yana kulübün formasını terleten Ahmet Kesim, Gaziantep gibi bir şehirde futbol oynadığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Gaziantep'teki üçüncü yılımı yakında dolduracağım. Gerçekten burada mükemmel insanlar tanıdım ve her zaman çok güzel vakit geçirdik. İlk geldiğim dönem ligde bazı sıkıntılar yaşadık, ligde kalmayı bile son haftada garantiledik. Ancak özellikle sonrasında Başkanımız Adil Sani Konukoğlu'nun kulübü devralmasıyla birlikte gerçekten her şey çok değişti. Başkanımızın kulübe yaptığı yatırımlar, kulüp düzeni gerçekten burayı Türkiye'nin en iyi takımlarından biri haline getirdi. Böylesine bir takımda oynamak, hatta kaptanlığını yapmak benim için büyük bir onurdur. Burada önemli işler başarmış olsak da şampiyonluk kupasını buraya getirmek için her şeyimden vazgeçebilirim. Gaziantep şehrinin bizden beklentisini omuzlarımızda tüm takım olarak sonuna kadar hissediyoruz. Onların desteğiyle birlikte mutlu etmek de bizlerin elinde. Gerekeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

"BİRLİKTELİĞİ KISA SÜREDE SAĞLADIK"

başarılı futbolcu, "Yaklaşık 10 gündür Antalya'da çalışmalarımız devam ediyor. Gerçekten şuana kadar oldukça verimli bir dönem yaşadığımızı düşünüyorum. Takımımızda aramızdan ayrılan arkadaşlarımız oldu, yeni transferlerde geldi ama kısa bir sürede birlikteliğin sağlandığını gözlemliyoruz. İlk iki hazırlık maçında iyi sonuçlar almadığımızın farkındayız ancak lig maçları asla böyle olmayacaktır. Arkadaşlarımın gözlerinde gördüğümüz o hırs ve arzu sezon öncesi memnun ediyor ve umutlandırıyor. İnşallah bu hafta sonundan itibaren Gaziantep'e dönerek, Denizli maçı hazırlıklarına başlayacağız" dedi.

"YARIM KALAN BİR İŞİMİZ VAR"

Geçtiğimiz sezon takımımızın play-off finalinde Süper Lig kapısından dönmesine de değinen Ahmet Kesim, "Geçtiğimiz sezon gerçekten bizim için çok dramatik oldu. Şampiyonluğu belki de en çok hakeden takım olmamıza rağmen, mucizevi eseri şampiyonluğu kaçırdık. Gaziantep şehrini o gece ne kadar üzdüğümüzü biliyoruz ancak bunu gerçekleştirebilmek için önümüzde 17 maç olduğunun da farkındayız. Geçen yıl oynadığımız final maçıyla ilgili takım arkadaşlarımızla da konuştuğumuzda, yarım kalan bir işimiz olduğunu dile getiriyoruz. Biz bu takımı şampiyon yapacağız, buna gönülden inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"AİLEMİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ"

Futbolun sadece antrenmanda veya sahada gelişen bir spor olmadığını da dile getiren Ahmet Kesim, "Sizin maçlarda göstereceğiniz performansın en az %50'sini saha dışı faktörler belirliyor. Mental açıdan güçlüyseniz sahada her zaman daha özgüvenli oynama şansı yakalıyorsunuz. Allah'a şükürler olsun ki her zaman yanımda olan bir eşe ve aileye sahibim. Gerek onların desteği, gerekse de yönetimimizin, teknik heyetimizin her zaman destek olmaları bizleri bir adım öne çıkarıyor. Takımımızdaki diğer arkadaşlarımında güçlü aile bağları olması bizleri daha çok birlikte zaman geçirmemizi sağlıyor. Bunun sonucunda da güçlü aile ortamımız, takım içinde de aynı etkiyi gösteriyor" dedi.

"TARAFTARLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ"

Özellikle geçen sezondan bu yana taraftarların tribünleri doldurmaya başladıklarını ve kendileri içinde çok önemli destek olduklarını ifade eden Ahmet Kesim, "Buraya transfer olduğum ilk yıl yaklaşık 100-200 kişiye futbol oynuyorduk. Bu bizi oldukça zorluyordu, kendimizi yalnız hissediyorduk. Özellikle geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından itibaren artan bir taraftar sayımız var. Tribünleri dolu gördüğümüz zaman hepimiz içinde özel maçlar çıkarıyoruz. Elbette zaman zaman şanssız maçlar oynayarak onları üzüyoruz ama iyi ve kötü günümüzde yanımızda olmaları gerekiyor. Çünkü taraftarlar bizim her şeyimiz. Sezonun ikinci yarısının ilk maçı olan Denizlispor maçından itibarende yine bizleri yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Onların da desteğiyle şampiyon olacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

9.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz