25 Ocak 2021 Pazartesi
GELECEKLERİNE ŞAHİNBEY’DE YÖN VERİYORLAR

GELECEKLERİNE ŞAHİNBEY’DE YÖN VERİYORLAR

Şahinbey Belediyesi kolluk kuvveti ve beden eğitimi öğretmeni olmak isteyen gençlerin umudu olmayı sürdürüyor. Gaziantep’te çok sayıda genç fiziki yeterlilik sınavlarına, Şahinbey Belediyesi’nin açtığı Fiziki Yeterlilik Kurslarında hazırlanıyor.

Gaziantep’te Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (BESYO), Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Özel Harekat Polisliği (PÖH), Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komiser Yardımcılığı ve Komiserlik Sınavı, Astsubay ve Subay Fiziki Yeterlilik Sınavı, Bölge Klasman ve Ulusal Hakemlerin Fiziki Yeterlilik Testlerine ve Spor Liselerine Şahinbey Belediyesi Tesislerinde hazırlanan gençler profesyonel hocalar eşliğinde eğitim alıyorlar. Şahinbey Belediyesi tarafından 2017 yılında hayata geçirilen Fiziki Yeterlilik Kursu’ndan şimdiye kadar 1.149 öğrenci faydalandı. Şu anda ise 2019 yılının Ağustos ayında başlayıp yıl sonuna kadar devam edecek olan, özel yetenek veya fiziki yeterlik sınavına 119 kursiyer, girecekleri sınav için hazırlanıyor.

ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu hayatına yön vermek isteyen gençlere sunulan imkanlarla destek olduklarını belirterek, “Özellikle eğitime yaptığımız yatırımlarla çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanında olduk. Akkent Spor Köyü içerisindeki tesislerimizde gençlerimiz hayatlarına yön vermek için Fiziki Yeterlilik Kursuna katılıyorlar. Ücretsiz ve profesyonel hocalarımız eşliğinde sınavlara hazırlanan gençlerimize bizler de Şahinbey Belediyesi olarak destek oluyoruz. 2017 yılında başlattığımız projemizden şimdiye kadar 1.149 öğrencimi faydalandı. Bu yıl ise 119 öğrencimiz sınava hazırlanmak için Fiziki Yeterlilik Kurslarında gelmeye devam ediyor. Onlarında daha önceki öğrencilerimizde olduğu gibi başarılı olarak, istedikleri yerlerde eğitimlerine devam edeceklerine inanıyorum” diye konuştu.

BAŞKAN MEHMET TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİZ

Akkent Spor Salonu’nda zorlu parkurlarda sınavlara hazırlanan öğrenciler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “Hayatımıza yön verecek bir sınava hazırlanıyoruz. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bizlere ücretsiz kurslar veriyor. Burada profesyonel hocalar eşliğinde sınavlara hazırlanıyoruz. Geldiğimiz günden bu yana kendimizi çok iyi geliştirdik. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz ” dediler.

29.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz