29 Mayıs 2020 Cuma
GKV'liler MÖP'te incelemeler yaptı

GKV'liler MÖP'te incelemeler yaptı

aziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri Şehitkâmil Belediyesi tarafından başarıyla sürdürülen Katı Atık Toplama ve Araştırma Merkezinde incelemelerde bulundular.

İşletmesi Şehitkâmil Belediyesi tarafından başarıyla sürdürülen Katı Atık Toplama ve Araştırma Merkezinde incelemelerde bulunan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri çevrenin ve doğal dengenin korunması için herkesin üzerine düşenleri yapması gerektiğini ifade ettiler.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na da teşekkür eden minik öğrenciler MÖP'le başlayan geri dönüşüm uygulamasının çevrenin korunması yanında ekonomiye katma değer sağladığına da dikkat çektiler. Ziyarette MÖP'le ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını yetkililerden alan öğrenciler birçok konuda da bilgi sahibi oldular.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri Şehitkâmil ilçesinde bulunan MÖP'ü ziyaret ederek geri dönüşüm süreçleri hakkında bilgi aldılar. Gaziantep'te katı atıkların geri dönüşümle ekonomiye kazandırılması açısından büyük bir görev üstlenen MÖP'te atık toplama ve atıkların ayrıştırılarak geri dönüşümlerinin sağlanması konusunda birçok bilgiye ulaşan öğrenciler ilgililere merak ettikleri soruları da yönelterek atıkların değerlendirilmesi ve ekonomiye katma değer olarak dönüşümü hakkında bilgi sahibi oldular. Yaşanabilir bir çevre için vatandaşların dikkat etmeleri gereken kuralların da hatırlatıldığı ziyaret sonrası Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri doğal dengenin korunması ve sağlıklı yaşam için daha çok dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak "Çöplerimizin, katı atıklarımızın nasıl değerlendirilerek ekonomiye katma değer olarak dönüşüm yatığını öğrendik. Bizler çevrenin ve doğal dengenin korunması için çalışıyoruz. Okullarımızda da MÖP'e ait toplama kapları bulunuyor. Atıklarımızı ilk elden ayrıştırarak bu kutucuklarda biriktirip MÖP yetkililerine veriyoruz. Bu tesisin ilçemizde bulunması önemli. Ziyaretimiz sırasında kentimizde toplanan çöplerin hangi aşamalardan geçirildiği ve hangi bölümlerinin ekonomi için önem taşıdığını öğrendik. Şehitkâmil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu'na bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz" dediler.

 

15.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz