17 Ekim 2021 Pazar
Göç dalgası başladı

Göç dalgası başladı

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Afgan mültecilerinin Türkiye’ye gelmesi ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak “Afganistan’dan yoğun bir göç dalgası başladı" dedi.

Ülkemizde 6 milyona yakın düzensiz göçmen varken, milyonlar daha gelmeye devam ediyor. Kadın, çocuk değil; yetişkin erkekler akın akın ülkemize geliyor. İlerde yaşanacak sorunları görmezden gelen AKP, yine ülkeyi kaosa sürüklemekten geri durmuyor” dedi.

Milletvekili Kaplan, “Ülkemizde 5 milyona yakın Suriyeli mülteci varken, 6.5 milyona yakın Afgan sınırda geliyor. Kadın ve çocuk değil, yetişkin erkekler gelenler. Ülke, AKP’nin yanlış politikaları yüzünden oldukça derin bir ekonomik krizle boğuşurken, gelen milyonlarca mülteci bambaşka sorunları da beraberinde getirecek. Bugün Gaziantep’in yüzde 20’si Suriyeli mültecilerden oluşuyor. Kendi vatandaşına yetemeyecek hale gelen ülke, bu kadar insanın da vebalini alacak. AKP, ülkemizi adeta bir göçmen kampına çevirdi” diye ifade etti.

Kaplan, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Örneğin seçim bölgem Gaziantep’te gözle görünür derecede suç oranlarında artış var. Konut ve dükkan kiraları uçmuş durumda. Vatandaşlarımız kendini güvende hissetmiyor. Nedenlerine baktığımızda ne yazık ki AKP’nin vurdumduymaz politikalarını görüyoruz. Türkiye göçmen kampı değildir. AKP, bu pervasız dış politikasını biran önce değiştirmeli ve acil önlem almalıdır. Aksi halde, ilerleyen senelerde ülkemiz içinden çıkamayacağı bir kaosa sürüklenecektir” dedi.

 

25.08.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz