28 Kasım 2022 Pazartesi
GÖKDAĞ, OHAL’İ NE ZAMAN BİTİRECEKSİNİZ

GÖKDAĞ, OHAL’İ NE ZAMAN BİTİRECEKSİNİZ

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, OHAL’i TBMM gündemine taşıyarak Başbakana “Devletin en yetkili ağızları ve şahsınız FETÖ ile mücadele Kamu kurumlarında bitmiştir denilmesine rağmen OHAL neden devam etmektedir?” diye sordu.

CHP’li Gökdağ, Başbakanın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin “askeri kurumlardaki FETÖ tehlikesi ortadan kalktı. ”Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in “FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir.” Başbakan Binali Yıldırım’ın “Bu karanlık zihniyet, bugün yargı camiamızdan tamamen temizlendi.” Sözlerini hatırlatarak, “devletin en yetkili ağızları devlet içindeki FETÖ’nün temizlendiğini söylemektedirler. Başta hükümet üyeleri hep bir ağızdan “üç aylık OHAL ilan etmek 3 ay sürecek anlamına gelmez 1,5 ayda da bitebilir” demelerinin üzerinden 2 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen OHAL’in neden hala devam ettirildiğini hükümetin bu millete açıklaması gerekmektedir” dedi.

Gökdağ, Başbakanın yanıtlaması talebiyle “Devletin en yetkili ağızları FETÖ ile mücadele Kamu kurumlarında bitmiştir denilmesine rağmen OHAL neden devam etmektedir? OHAL’in devam ettirilmesindeki amaç nedir? Ne zaman OHAL’İ kaldırmayı düşünüyorsunuz? ” sorularını gündeme taşıdı.

28.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz