28 Kasım 2022 Pazartesi
Gökdağ, “Sefer az, fiyatlar yüksek”

Gökdağ, “Sefer az, fiyatlar yüksek”

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Gaziantep’e yapılan havayolu sefer sayılarının azlığını ve uçak biletlerindeki yüksek fiyatları TBMM gündemine taşıyarak Ulaştırma Bakanının yanıtlaması talebiyle önerge verdi.

SEFER SAYISI ARTTIRILMALI BİLET FİYATLARI UCUZLAMALI

CHP’li Gökdağ, verdiği önergede,” 2.000.000’a yakın nüfusuyla Türkiye’nin 8. büyük kenti olan, gelişen sanayisiyle, üretimiyle ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Gaziantep, ekonomisinin ve nüfusunun büyüklüğüne rağmen havayolu ulaşımında yeterli desteği alamadığını kaydeden Gökdağ, Havayolu sefer sayılarının azlığı ve dolayısıyla uçak biletlerinde oluşan yüksek fiyatları ticari faaliyetleri ve Gaziantep turizmini olumsuz etkilediğini belirten Gökdağ”

Gökdağ Ulaştırma Bakanına şu soruları yöeltti, “Gaziantep Ticaret Odasının Bakanlığınıza ilettiği havayolu ulaşımıyla ilgili talepleri konusunda bir çalışma yapılmış mıdır?

Özellikle Gaziantep-İstanbul başta olmak üzere, Gaziantep yönlü uçuşların arttırılması konusunda havayolu şirketleri ile görüşmeler yapılmış mıdır? Yapılmış ise ne tür sonuçlar alınmıştır?

Bilet fiyatlarının yüksekliğinden şikâyetçi olan ticari işletmeleri dikkate alarak ve yeteri kadar gelişme gösteremeyen Gaziantep turizmini canlandırma adına sefer sayılarında artış ve uçuş fiyatlarında indirime yönelik bir çalışma yapacak mısınız? “ dedi.

30.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz