27 Ocak 2021 Çarşamba
GTB BAŞKANLARINDAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

GTB BAŞKANLARINDAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

GTB Başkanları, yayımladıkları kutlama mesajında, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı çağın gereksinimlerine uygun; bilgili, donanımlı ve yaşadığı toplumun milli ve manevi değerlerine saygılı bireyler olarak yetişmesini sağlayan öğretmenlerin kutsal bir görevi üstlendiğini belirtti.

Eğitim ordusunun birer neferleri olarak Türkiye’nin dört bir yanında görevlerini büyük bir özveriyle sürdüren tüm öğretmenlerin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan GTB Başkanları, mesajda şu ifadelere yer verdi:

“24 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Ülkemizde 1981 yılından bu yana ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ eğitim meşalemizi ayakta tutan değerli öğretmenlerimize adanmış özel bir gün olarak kutlanılmakta. İnsan yetiştirmek ve hayata kazandırmak gibi yeryüzündeki en zor sanatı başarıyla icra eden öğretmenlerimiz bu nedenle insanlık tarihi boyunca tüm toplumların büyük sevgi ve saygısına mazhar olmuş müstesna bir mesleğin seçkin temsilcileridir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı büyük bir ihtimamla adeta üzerlerine titreyerek yarınlara hazırlayan öğretmenlerimiz, eğitim sistemimizin temel taşları, istikbalimizin de baş mimarlarıdır. Bir insanı topluma yararlı bir fert olarak kazandırmayı, dünyanın en büyük zenginliği olarak gören öğretmenlerimiz en büyük hürmeti ve saygıyı hak etmektedir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te, “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir ve öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözleriyle bu kutsal mesleğin temsilcilerine verdiği değer ve önemi açıkça ortaya koymuştur. Kıymetli öğretmenlerimiz bu sene dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle ‘Öğretmenler Günü’ne öğrencilerinden bir süreliğine de olsa ayrı giriyor. Her ne kadar eğitimler şimdilik uzaktan olsa da kalplerimiz her zaman öğretmenlerimizle. Pandemi süreci başladığından bu yana öğrencilerinin eğitimlerinden uzak kalmaması için canla başla çalışan, zor koşullara rağmen eğitim-öğretimi farklı mecralarda da olsa devam ettiren ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, istikbalimizin teminatı çocuklarımızı ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, emekliye ayrılmış öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyoruz.”

 

23.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz