24 Ağustos 2019 Cumartesi
HAT VE TEZHİP SERGİSİ'NE YOĞUN İLGİ

HAT VE TEZHİP SERGİSİ'NE YOĞUN İLGİ

Gaziantep Sanat Merkezi'nde 1 Kasım'da açılışı gerçekleştirilen 'Albaraka Türk Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi'ne ilgi devam ediyor.

Orijinal eserlerin de yer aldığı Sergi, 14 Kasım tarihine kadar Gaziantepli sanatseverleri ağırlamaya devam edecek. 

Albaraka Türk, bankacılık sektöründeki başarısını kültür ve sanat alanındaki faaliyetleriyle güçlendirmeye devam ediyor. Yüzyıllardır süregelen hat sanatını yaşatmak ve bu alanda çalışan sanatçıları destekleme hedefiyle yola çıkan Albaraka Türk'ün, kültür sanat etkinliklerinden biri olan "Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi' 14 Kasım tarihine kadar Gaziantepli sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ ile birlikte çok sayıda davetlinin katılımıyla Gaziantep Sanat Merkezi'nde açılışı gerçekleştirilen "Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi", 14 Kasım tarihine kadar Gaziantep ve çevre illerden gelecek ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

"GAZİANTEP'TE OLMAK BÜYÜK BİR MUTLULUK"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen ve toplamda 10 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 11 bin metrekarelik alana sahip eski Adliye Binası olan Gaziantep Sanat Merkezi'nde yer alan sergiye ilişkin değerlendirmede bulunan Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, kadim kültürü ile marka şehir olmayı başarmış Gaziantep'te, eşsiz bir mekânda orijinal koleksiyon eserleriyle, sanatseverlerle buluşmuş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Altundağ, "Dünyadaki üç büyük hat yarışması içinde en önemlisi olmaya aday olan ve üç yılda bir düzenlediğimiz 'Albaraka Uluslararası Hat Yarışması' neticesinde dereceye giren eserlerimizle, kültürü, sanatı, şehirciliği ve yerel tatlarıyla marka şehir olmayı başaran Gaziantep'te olmak ve restore edilmiş nezih bir ortama sahip olan Gaziantep Sanat Merkezi'nde eserlerimizi sanatseverlerle buluşturmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gaziantep'in ismiyle anlam kazanıp somutlaşan 'Marka Şehir' vizyonuna sergimizin de katacağına yürekten inanıyorum." açıklamasında bulundu.

9.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz