24 Ağustos 2019 Cumartesi
Hırsızlık çetesi çökertildi

Hırsızlık çetesi çökertildi

Karataş polis merkezince yapılan uyuşturucu operasyonunda çok sayıda hırsızlık malzemeleri bulundu. Yapılan operasyonun devamında yapılan operasyonlar sonrası 2 kişi tutuklandı.

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Karataş Şehit Yaşar Polat Polis Merkezi Narkotim ekiplerince uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar sonucu, Akkent mahallesi 400 cadde üzerinde Berber olarak faaliyet gösteren bir işyerine yapılan operasyonda çok sayıda uyuşturucu yakalanmış, operasyon yapılan işyerinde hırsızlık malı olduğu değerlendirilen; 1 adet cep telefonu, 2 adet tablet, 1 adet ses düzenleyici, 5 adet amfi, 2 adet hoparlör, 1 adet Led Tv, 1 adet kamera ayağı, 4 adet bilgisayar kasası, 1 adet monitör, 3 adet yazıcı, 2 adet klavye 2 adet uydu kutusu, 1 adet video oynatıcı, 1 adet ses düzenleyici, 2 adet Dvd oynatıcı, 3 adet dağıtıcı kutusu, 3 adet adaptör, 3 adet projeksiyon, 2 adet fan, 1 adet kompresör, 1 adet siren, 9 adet batarya, 3 adet Laptop, 1 adet televizyon, 13 adet kredi kartı ve 48 adet çeşitli elektronik malzeme ele geçirildi.

Yapılan araştırmalarda ele geçirilen malzemelerin 6 işyeri ile 2 farklı ikametlerden çalındığı tespit edilmiş ve malzemeler sahiplerine teslim edildi.

Olayla ilgili Y.Ö. , B.C., C.G., G.D. ve İ.A.S. isimli 5 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden G.D. ve İ.A.S tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

5.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz