13 Ağustos 2022 Cumartesi
İFTARA YETİŞEMEYENLERE ŞAHİNBEY BELEDİYESİ YETİŞTİ

İFTARA YETİŞEMEYENLERE ŞAHİNBEY BELEDİYESİ YETİŞTİ

Şahinbey Belediyesi iftara yetişemeyen vatandaşlar için İftara 5 Kala projesi ile şehrin yoğun olan kavşaklarında kumanya dağıtıyor.

Şahinbey Belediyesi iftarı evinde açamayıp trafikte kalan vatandaşlara İftara 5 Kala projesi ile kumanya paketi dağıtarak iftarlarını açmalarını sağlıyor. Özellikle trafik akışının yoğun olduğu iftar saatlerinde yolda kalan sürücüler ve otobüslerdeki vatandaşlar, dağıtılan kumanyalarla oruçlarını açıyor.

RAMAZAN AYI BİRLİK AYI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Ramazan ayında yolda kalan vatandaşlara ve şoförlere kumanya dağıtarak oruçlarını açmalarını sağladıklarını belirterek, “Geleneksel hale getirildiğimiz ‘İftara 5 Kala’ projemiz ile işlerinden evlerine giden vatandaşlarımızın ve görev başında olan şoförlerimizin oruçlarını açmalarını için kavşaklarda kumanya dağıtıyoruz. Projemizin ismi İftara 5 kala, trafikte ve kırmızı ışıkta bekleyen vatandaşlarımıza içerisinde su, hurma, meyve suyu ve kek olan iftariyelik veriyoruz. Vatandaşlarımız ezan okunduğunda yolda iftarlarını açabiliyorlar. Böylelikle eve gidinceye kadar aç kalmamalarını sağlıyoruz. Bu uygulamayla vatandaşlarımızı memnun etmeye çalışıyoruz” dedi.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER

Şahinbey Belediyesinin iftar saatinde kendilerine iftarlık dağıtmasından oldukça memnun olan sürücüler “İftar vaktine yolda yakalanmıştık ama Şahinbey Belediyesi ekipleri bizlere Ramazan’ın bereketini ve birliğini bir kez daha gösterdiler. İftar vakti bizleri unutmayarak iftarlık dağıttılar. Bu uygulamaya katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca böyle bir uygulama yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz” dediler.

3.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz