24 Haziran 2018 Pazar
İkinci kez yandı

İkinci kez yandı

Gaziantep'teki bir iplik fabrikasında, 23 gün içerisinde ikinci kez yangın çıktı. Her iki yangında da fabrikada maddi hasar meydana geldi.

Gaziantep 1. Organize Sanayi bölgesinde bulunan bir iplik fabrikasında 23 gün içerisinde iki kez yangın çıktı. Her iki yangının da fabrikanın iplik bölümünde bulunan konvertisörün ısınmasıyla çıktığı öğrenilirken, maddi hasar meydana gelen yangınlarda tonlarca pamuğun yandığı belirtildi.

İLK YANGIN 25 NİSAN'DA ÇIKTI

İplik fabrikasındaki ilk yangın 25 Nisan Salı günü sabaha karşı meydana gelmiş, fabrikanın iplik pres bölümünde bulunan konvertisörün ısınmasıyla alevler, çevredeki pamuk ve iplikleri tutuşturmuştu. Fabrika yetkilileri ve itfaiyenin uyarısı ile gece vardiyasında çalışan yaklaşık 60 işçi dışarı çıkartılmış, alevler fabrikaya ve çevreye sıçramadan söndürülmüştü. Korkulu anlara neden olan yangın büyümeden söndürülürken, tonlarca pamuğun kül olduğu yangında kesin hasar tespitinin sürdüğü öğrenildi.

İKİNCİ YANGIN GÜNDÜZ GÖZÜYLE

İlk yangından 23 gün sonra ise fabrikanın konversitörü yine ısınarak, pamuk ve iplikleri tutuşturdu. Yangını fark eden işçiler hemen müdahale ederken, olay yerine 112 ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri tarafından yangın kısa sürede söndürüldü. İşçilerin tahliye edildiği yangında, fabrikada maddi hasar oluşurken, yine tonlarca pamuğun kül olduğu belirtildi.

Fabrikada incelemesini sürdüren itfaiye ekiplerinin, art arda meydana gelen yangınlarla ilgili detaylı rapor hazırlayacağı belirtildi.

18.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz