28 Kasım 2022 Pazartesi
İşkur Suriyeliler için gönderilen paraları nerelere harcıyor?

İşkur Suriyeliler için gönderilen paraları nerelere harcıyor?

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Suriyeli mültecilerin topluma entegrasyonu için İŞKUR’un banka hesaplarına gönderilen paranın ve bu paradan yapılan harcamaların kayıt altına alınmadığı yönündeki Sayıştay raporlarını TBMM gündemine taşıdı.

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Suriyeli mültecilerin topluma entegrasyonu için İŞKUR’un banka hesaplarına gönderilen paranın ve bu paradan yapılan harcamaların kayıt altına alınmadığı yönündeki Sayıştay raporlarını TBMM gündemine taşıyarak Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na “Suriyeli mültecilerin topluma entegrasyonu için kurumun banka hesaplarına gönderilen paranın kayıt altına alınmamasının nedeni nedir?” diye sordu.

CHP’li Gökdağ, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Kamu kurumlarına ilişkin hazırladığı denetim raporlarında birçok resmi kurumun mali hesaplarında milyarlarca lirayı bulan usulsüzlüğe işaret eden Sayıştay’ın, İŞKUR’un hesaplarının da doğru ve güvenilir olmadığını açıkladığını söyleyen Gökdağ, Yurttaşın iş bulmak ümidiyle başvurduğu Türkiye İş Kurumu’nun Sayıştay Raporlarında Suriyeli mültecilerin topluma entegrasyonu için kurumun banka hesaplarına gönderilen paranın ve bu paradan yapılan harcamaların kayıt altına alınmadığı tespit edilmiştir” dedi.

Gökdağ, “Suriyeli mültecilerin topluma entegrasyonu için kurumun banka hesaplarına gönderilen paranın kayıt altına alınmamasının nedeni nedir? Türkiye İş Kurumu’nun banka hesaplarına Suriyelilerin entegrasyonu için gönderilen toplam para miktarı ne kadardır? Bu paradan Suriyeliler için hangi İŞKUR İl Müdürlüğüne ne kadar para aktarılmıştır? Bu paradan nereye, ne kadar harcama yapılmıştır? Bu paranın ne kadarı Suriyeli mültecilerin entegrasyonunda kullanılmıştır?sorularını gündeme taşıdı.

14.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz