26 Ocak 2021 Salı
KADEM’den anlamlı çağrı

KADEM’den anlamlı çağrı

KADEM Gaziantep Temsilciliği Kızılay’a kan bağışı yaparak kan bağışı çağrısı yaptı. Temsilci Sabiha Doğan, Kızılay’a destek olmanın tüm insanlığa destek olmak olduğunu vurguladı.

Kadın ve Demokrasi Derneği Gaziantep Temsilcisi Sabiha Doğan, yönetim kurulu üyeleri ve KADEM gönüllüleri Kızılay’a kan Bağışında bulundu. Doğan yaptığı açıklamada kan bağışının önemine dikkat çekerek “KADEM ve Kızılay kamu yararına faaliyet gösteren kurumlardır. Kıymetli yönetim kurulumuz ile düşen kan stoklarını canlandırmak niyetiyle hem bir çağrı yapmak hem de kan bağışında bulunmak istedik. Kanın her an ihtiyaç duyulan ve hiçbir şekilde üretilemeyen bir madde olmasından dolayı, bu konuda toplumun tüm kesimlerinin duyarlılık göstermesi gerekiyor. Bizde üzerimize düşen vazifeyi yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemi ile ‘Bizim kan vermeyi kendimiz için bir ibadet terakki etmemiz, vazife terakki etmemiz, bu noktada çok çok önemli’. Bizler bu bilinç ve şevkle elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Kızılay’ın yaş gününde hiç tanımadığımız insanlara en güzel hediyeyi veriyor,” dedi.

Sabiha Doğan, “Kızılay karanlığın sonunda görünen umut ışığıdır. Yapacak olduğumuz küçük yardımlar önemli faydalar doğuracaktır. Ne zaman geleceği belli olmayan çok çeşitli afetlerle karşılaştığımızda ilk müdahaleyi ve organizasyonu yapan kurumların başında Kızılay geliyor. Her doğal afette acılarımızı dindirmemize vesile oluyor. Bu anlamda Kızılay’a destek olmak tüm insanlığa destek olmaktır. Buraya yardım etmek tüm insanlığa el uzatmaktır. Bugün Kızılay’a yardım eden kişi için ne güzel, dünyanın dört bir yanındaki çaresizlere el uzatmış olur. Hepimizin bildiği üzere kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Unutmamak gerekir ki hepimizin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Biz de bu farkındalığı ortaya koyabilmek için tüm halkımızı kan verme noktalarına davet ediyoruz. Üşenmeden, ertelemeden sadece 15 dakikanızı vererek insanlığın hizmetine koşabilirsiniz” şeklinde konuştu.

12.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz