30 Kasım 2021 Salı
Kaplan'dan soru bombardımanı!

Kaplan'dan soru bombardımanı!

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM 27. Dönem 5. Yasama Yılına hızlı başladı. Kaplan, TBMM’ye Bakanların yanıtlaması istemiyle verdiği kırk adet soru önergesinde; Gaziantep’te yapılan yatırımlardan, kayıp çocuklara, Bakanlıkların kiraladığı araçlardan, icra ve boşanma oranlarına kadar birçok soru yöneltti. 

Milletvekili Kaplan, son 5 yılda, yılları ayrı ayrı belirtilmek suretiyle 14 Bakanlığa Gaziantep’e yapılan yatırımları, yapılan yatırımların toplam maliyetini, başlanılıp yarım kalan yatırımları ve programa alınıp daha sonra iptal edilen projeleri sordu. “Son 5 yılda Gaziantep’imize yapılan, yapımına devam eden ve iptal edilen projeleri Bakanlıklara sordum. Maliyetlerini de merak ediyoruz. Vatandaşlarımızdan alınan vergiler, vatandaşlarımıza verilen sözlerin cevabını bakalım Bakanlar dürüstçe cevaplayacak mı?” dedi.

GİDİŞAT İYİ DİYORLAR, SORU ÖNERGELERİNİ DÜRÜSTÇE CEVAPLAYACAKLAR MI GÖRECEĞİZ!

Kaplan’ın TBMM’ye son 5 yılda ülke geneli ve Gaziantep’te boşanma ve icra dosyası sayısını, kredi kartı borcu olan kişi sayısını, iflas eden esnaf sayısını, kayıp çocuk sayısını, BAĞ-KUR ve SGK primlerini yatıramayan kişi sayısını ve daha farklı Bakanlıkların yanıtlaması istemiyle birçok önerge vererek, cevaplarını beklediklerini belirtti. Kaplan, “Vatandaşlarımızın ülke ile alakalı gerçek ve somut cevaplara ulaşması en temel hakkıdır. Geçen senelerde ne yazık ki Bakanlıklar çoğu önergeye ya yanıt vermedi, ya da aylar sonra geçiştirici cevaplar verdi. Bu dönemin böyle olmaması tüm dileğimiz. Gidişat iyi diyorlar, soru önergelerini dürüstçe cevaplayacaklar mı göreceğiz” diye ifade etti.

6.10.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz