27 Mayıs 2020 Çarşamba
KARKAMIŞ BELEDİYESİ’NE T.C. İBARESİ EKLENDİ

KARKAMIŞ BELEDİYESİ’NE T.C. İBARESİ EKLENDİ

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde Belediye Başkanı Ali Doğan’ın talimatıyla belediye hizmet binasına T.C. ibaresi eklendi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanı seçilen Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan ‘T.C.’ ibaresinin belediye binasına tekrar eklenmesi talimatını verdi. Doğan’ın talimatı kısa süre içerisinde yerine getirilerek Karkamış Belediyesi hizmet binasına T.C. ibaresi eklenmesi sağlandı.

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 82 milyon vatandaşı tek bayrak altında yaşamaktadır. Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde yaşamalıyız. Göreve geldiğimiz gün belediye binamızda T.C. ibaresinin olmadığını üzülerek gördük, bu bizim için gerçek anlamda bir eksiklikti. Türkiye Cumhuriyeti’nin adını ve Cumhuriyet kazanımlarımızı yaşatmak bizlerin görevidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin adının yaşatılması ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna vatanımızın evlatları şehit düştü. Bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Öte yandan Karkamış Belediyesi 2004 yılından beri AK Partili Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan tarafından yönetiliyordu.

15.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz