6 Haziran 2023 Salı
Koçer, Avrupa Parlamentosunda

Koçer, Avrupa Parlamentosunda

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer 19-20 Şubat 2018 tarihlerinde Brüksel’de düzenlenen “Avrupa Birliğinde İstikrar, Ekonomik Koordinasyon ve Yönetişim” konulu konferansa katıldı.

Avrupa Parlamentosunda düzenlenen, Avrupa Parlamentosu üyeleri, AB çalışanları ve düşünce kuruluşu temsilcileri tarafından da takip edilen konferansa TBMM’yi temsilen katılan Koçer, Avrupa Parlamentosu Milletvekilleri ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin yetkilileri ile görüşerek parlamentolar arası komisyon toplantılarına katıldı. Avrupa Birliğinde gelir dağılımının, işsizliğin, istikrarsızlığın ve ekonomide yaşanan küçülmenin masaya yatırıldığı konferans ile ilgili değerlendirmede bulunan Milletvekili Koçer, "AB küresel krizden önemli ölçüde etkilenmiş durumda. Ekonomik büyümedeki düşüş ve buna bağlı olarak azalan rekabet gücü ve işsizliğin yanında artan kamu açığı gibi ekonomik sorunlarla karşı karşıya. Üye ülkelerin sorunları birbirini etkilediğinden çözüm üretmek için birlikte hareket etme mecburiyeti söz konusu. Birlik içerisinde gelecekte oluşabilecek makroekonomik dengesizlikleri önlemek veya düzenlemek adına bu tür toplantılar sıkça düzenleniyor. İki gün boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisimizi temsilen katıldığımız bu toplantılarda başta Avrupa Parlamentosu Bütçe Komisyonu Başkanı Jean Arthuis olmak üzere alanında deneyimli birçok meslektaşımız ile vergilendirmeden sosyal politikalara kadar pek çok konuda bilgi alışverişi imkanı bulduk. Oldukça verimli bir çalışma gerçekleştirmiş olduk" dedi.

Brüksel Temasları sırasında TOBB’un öncülüğünde TÜBİTAK, KOSGEB ve TESK tarafından kurulan Türkiye Araştırma ve İş Dünyası Kuruluşları (TuR&Bo) Ofisini ziyaret ederek Türkiye’nin, AB Lizbon Stratejisi kapsamındaki araştırma ve teknolojik gelişim programlarındaki başarısını artırma çalışmalarına ilişkin bilgi alan Koçer ayrıca Türkiye’nin Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakçı’yı makamında ziyaret ederek AB-Türkiye ilişkileri ile ilgili bilgi aldı.

20.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz