25 Ocak 2021 Pazartesi
Korsan sosyal medya satıcılarına dikkat!

Korsan sosyal medya satıcılarına dikkat!

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, bu yıl tüketiciye sunulacak olan kömürlerin yeni fiyatlarını açıkladı. Başkan Keklik yaptığı açıklamada son zamanların en büyük risklerine dikkat çekti.

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, bu yıl tüketiciye sunulacak olan kömürlerin yeni fiyatlarını açıkladı. Başkan Keklik yaptığı açıklamada son zamanların en büyük risklerine dikkat çekerek, “Sosyal medya hesapları üzerinden kaçak ve korsan kömür satıcılarına riayet edilmemeli. Müşteri mağduriyetlerine sebep olmaması için vatandaşın kömür aldığı işletmede 2020 yılı yeşil renkli KYS satıcısıdır logosu olmasına dikkat etmesi gerekmektedir” dedi.

 

BİRİNCİ SINIF KÖMÜR 1200 TL İKİNCİ SINIF KÖMÜR İSE 1100 TL’DEN TÜKETİCİYE SUNULACAK

Gaziantep’te tüketiciye sunulacak kömür ve odunlarda yeni dönem fiyatlarını açıklayan Keklik, “Gaziantep ilimizde bu yıl uygulanacak olan kömür ve odun fiyatlarında yeni rakamlar belirlendi. Belirlenen yeni fiyatlar çerçevesinde 1.kalite kömürler 1200 TL, 2. Kalite kömürler 1100 TL, Odun ve tahta parçası ise 1000 TL olarak belirlenmiştir” açıklamalarına yer verdi.

KÖMÜR ALIRKEN MUTLAKA LOGOYA DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR

Tüketicinin dikkat etmesi gereken hususları değerlendirerek olası mağduriyetlerin yaşanmaması adına vatandaşlara seslenerek ‘Kömür mutlaka kömürcüden alınmalıdır’ diyen Keklik, “Çarşı merkezinde kömür satış ofisi bulunan iş yerlerinde 2020 yılı yeşil renkli KYS satıcısıdır logosu bulunmayan, iş yerleri kaçak veya korsandır. 2020 yılı KYS logosu bulunan iş yerleri odamızın üyeleridir gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Vatandaşlarımızın mutlaka kömür alırken 2020 yılı yeşil renkli KYS satıcısıdır logosuna dikkat etmesi gerekmektedir” ifadelerinde bulundu.

EVLERE KÖMÜR GETİREN ARAÇLARIN ÜZERİNDEKİ LOGOLARA DİKKAT EDİLMELİ

Evlere kömür getiren araçlarda da vatandaşın 2020 yılı yeşil renkli satış logosuna dikkat etmesi yönünde uyararak bu logoların olmadığı araçla getirilen kömürlerin de kaçak ve korsan olduğuna dikkat çeken Keklik, “Evlere kömür getiren araçların üzerinde de yine aynı şekilde 2020 yılı yeşil renkler logosu olmayan araçlardan mal teslim alınmamalı. Bu araçlar kaçak ve korsan satıcılardır. Kışın ayının içerisinde mağduriyetler yaşanabilir. Bununla ilgili odamız herhangi bir şikayetle de ilgilenmemektedir” dedi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN YAPILAN KAÇAK VE KORSAN KÖMÜR SATIŞLARINA DİKKAT!

Sosyal medya hesapları üzerinden ucuz kömür satışları yapan ve sonrasında insanlara büyük mağduriyetler yaşatan korsan satıcılara riayet edilmemesi yönünde çağrıda bulunan Keklik, şu önemli açıklamalara yer verdi: “İkinci bir hususta Gaziantep halkına sesleniyorum tüketici vatandaşlarımız, özellikle sobalık kömür tüketicileri sosyal medyada kendilerini kömürcü olarak tanıtıp satış yapan kaçak ve korsan satıcılar tarafından aldatılmaktadır, kandırılmaktadır. Geçtiğimiz yıl bununla ilgili odamıza çok ciddi şikayetler gelmiştir. Aldıkları kömürün yanmadığı yönünde, aldıkları kömürün kalitesiz olduğu yönünde birçok şikayet aldık. Odamız bunlara hiçbir işlem yapamamaktadır. Çünkü bunlar korsan satmışlardır, kömürcü değillerdir. Vatandaşlarımıza önerimiz asla bilmediği tanımadığı ve 2020 yılı satış logosu olmayan esnaftan kömür almasınlar. Sosyal medya hesaplarından ucuza kömür yayınlarına aldanmasınlar yoksa kış ayında büyük mağduriyetler yaşanabilir daha kötüsü de yanmayan kömürlerin insanları zehirleme riski çok daha yüksektir. Tüm bu riskler düşünülerek sosyal medya hesaplarından yapılan kömür satışlarına talepte bulunulmamalıdır.”

29.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz