21 Mayıs 2018 Pazartesi
MHP’den ŞANLIDER’e Ziyaret

MHP’den ŞANLIDER’e Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Gaziantep İl Başkanı Dr. Muhittin Taşdoğan, ŞANLIDER’i ziyaret etti.

ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüşen Taşdoğan, Gaziantep ve Türkiye’nin sorunları için birlik ve beraberliği öne çıkaran çalışmaların arttırılması gerektiğini söyledi. Taşdoğan, “Ülkenin her tarafından birlikte yaşamayı savunuyoruz. Ülkenin birlik ve beraberliği için huzur ve kardeşlik kavramlarını öne çıkarıyoruz. Her şeyi oy olarak gören bir parti değiliz. Öyle olsak çok rahat iktidar olurduk ama bizim amacımızın ülkemizin birlik ve beraberliğidir” dedi.

Son dönemde NATO algılarına karşı milletin bilinçle hareket etmesin için geçmişi de dikkate alarak çalışmalar yaptıklarını söyleyen Taşdoğan, “Bugünlerde gündemimizin ayrılmaz bir paçası olan FETÖ ile ilgili ilk uyarıları ve tepkiyi biz koyduk. Koalisyon hükümetinde yer aldığımız gün FETÖ elebaşı ülkeyi terk edip Amerika’ya kaçtı. Siyasetle çok içli dışlı olmaları nedeniyle daha 2006 yılında ‘amacınız siyaset yapmaksa gelin siyasi parti kurun, yoksa siyasete müdahale etmeyin’ diyerek tepkimizi ortaya koyduk” diye konuştu.

ŞANLIDER ile görüşlerini de dile getiren Dr. Taşdoğan, “Gaziantep, tüm Türkiye’nin aynası gibi bir kent. Burası her ilden insanın kardeşçe bir arada yaşadığı bir yer merkez. ŞANLIDER gibi sivil toplum kuruluşları da yapacakları çalışmalarla kardeşliğimizin pekişmesinde önemli roller oynayabilirler. Parti olarak STK’larla sürekli işbirliği içindeyiz” dedi.

ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ise, Gaziantep’te yoğun bir Şanlıurfalı nüfusun bulunduğuna dikkat çekerek, “Biz önce Antepliyiz, burası bizim memleketimiz. her şeyimiz burada. Gaziantep artık büyük bir yaşam merkezi, herkesimden insan var. Bir arada yaşamak için yaşanan değişimi iyi okumak gerekiyor. 1920’li yıllardaki Gaziantep ile günümüz Gaziantep’i çok farklı. Eskide kalmak kimseye fayda sağlamaz. Kimse o zamana dönmek de istemez. Önemli olan birlikte yaşama olgusunu millet kavramı için öne çıkarmaktır. ŞANLIDER bu noktada önemli bir misyon üstlenmiştir” diye konuştu.

13.08.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz