5 Aralık 2019 Perşembe
MST İş ve Tarım Makinaları A.Ş.'ye, Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi.

MST İş ve Tarım Makinaları A.Ş.'ye, Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi.

SANKO Holding şirketlerinden MST İş ve Tarım Makinaları A.Ş.'ye, Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün katılımlarıyla ATO Congresium'da "6'ıncı Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi" gerçekleştirildi.

MST İş ve Tarım Makinaları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Paşa, Gaziantep'te ilk Ar-Gr Merkezi'nin MST tarafından kurulduğunu belirterek, "Ar-Ge Merkezi'mizde, sektöründe uzman ve deneyimli 45 mühendis ve teknik eleman istihdam ediyoruz. Ar-Ge Merkezi, MST'nin mevcut ürün gamı ve planladığı ürünler için yoğun bir çalışma gerçekleştirmektedir'' dedi.

Ar-Ge Merkezi'nin, iş makinaları tasarım ve geliştirme çalışmalarını gerçekleştirmek amacıyla Gaziantep'te bulunan fabrika bünyesinde kurulduğunu anımsatan Paşa, bu çalışmalar sonucu MST markalı kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici ve ekskavatörler üretildiğini kaydetti.

EKSKAVATÖR VE TELESKOPİK YÜKLEYİCİ

Ar-Ge çalışmaları ile mevcut ürünleri sürekli geliştirdiklerini ve yeni teknolojiler için araştırmalar yaptıklarını anlatan Paşa, geliştirilen teleskopik yükleyici ve ekskavatörlerin sektörün aradığı makinalar olduğuna vurgu yaptı.

MST Ar-Ge Merkezi'nde geliştirilen son ürünün 22 ve 30 tonluk M220LC ve M300LC ekskavatörler olduğuna dikkati çeken Paşa, şöyle devam etti:

"Bu ürünlerde sektörün ve müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda bom, arm, kova, yürüyüş takımları, alt ve üst şasi olmak üzere tüm konstrüksiyonları ağır hizmet tipi olarak üretiyoruz. Ayrıca sahada işletme maliyetlerini de düşünerek, düşük yakıt tüketimini tasarımın önceliğine koyduk.

Ar-Ge Merkezimizde geliştirilen bir diğer ürün grubu ise MST'nin teleskobik yükleyicisi. MST olarak Türkiye'nin ilk ve tek yerli teleskopik yükleyici üreticisiyiz. 7 metreden 17 metreye kadar 7 çeşit modelde teleskopik yükleyici üretiyoruz. Şimdi bu ürün grubuna tork konvertörlü yeni üyelerini ekliyoruz. MST, mevcut seride kullanılan hidrostatik şanzımana ek olarak yeni seride tork konvertörlü şanzıman ekleyerek; müşterilerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda tercih yapabilmesi sağlanmıştır.

Yeni Teleskopik yükleyici serisinde ayrıca kabin tasarımı tamamen yenilenmiş olup, yüksek konfor, ergonomi ve estetik müşteri beğenisine sunulmaktadır. Şu an için 7 metre ve 9 metre olarak 4 ton kaldırma kapasiteli ST740p ve ST940p modelini üretiyoruz, daha yüksek erişim mesafeli modeller için çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca, operatör istek ve beklentilerine yanıt verebilmek amacıyla 6 PLUS Serisi kazıcı yükleyicileri ve Türkiye'nin yerli mini ekskavatör üreticisi olarak 1.6 ton ile 5.5 ton arasında 5 modelde mini ekskavatörü Gaziantep'teki modern tesislerde üretiyoruz."

22.12.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz