29 Kasım 2023 Çarşamba
MÜSİAD’dan toplantı ve fuar

MÜSİAD’dan toplantı ve fuar

MÜSİAD Ticaret Ofisi tarafından Türkiye’de MÜSİAD Gaziantep Şubesi tarafından ilki düzenlenen Medine Pazar Toplantısı ve Fuarı yoğun katılım ile MÜSİAD Gaziantep şubesinde gerçekleşti.

MÜSİAD Ticaret Ofisi tarafından düzenlenen Toplantıya MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Fatih Muhaddis Fedaioğlu, MÜSİAD Ticaret Ofisi Başkanı Abdullah Bozatlı, MÜSİAD Ticaret Ofisi Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Gaziantep Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taha Mahsereci, MÜSİAD Ticaret Ofisi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kaynak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halil Uğur ve diğer STK Başkanları katıldı.

Fedaioğlu, “Yurt içinde 84, yurt dışında ise 81 nokta olmak üzere toplamda 165 şube ve temsilcilikle MÜSİAD, 13 bini aşkın üyesi ve üyelerine ait olan 60 bin işletmesi ile 2 milyon kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu çerçeve de hem yerel hem de küresel ölçekte Türkiye’nin en büyük sermaye ve işgücü platformu olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Fedaioğlu, “Türkiye’nin önde gelen yatırımcı, sanayici ve girişimcilerine yenilikçi bir perspektif sunmak, nitelikli iş gücü, üretim ve kaliteli hizmet çıtasını küresel ölçeğe taşımak, üyelerimiz arasındaki kaynaşmayı ve ticareti artırmak amacıyla MÜSAİD Gaziantep Şubesi ve MÜSİAD Ticaret Ofisi Şube Temsilciliği olarak birincisini gerçekleştirdiğimiz Medine Pazarı fuarına hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Ticaret Ofisi Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Gaziantep Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taha Mahsereci, “Gaziantep’imiz dinamik ve sürekli gelişen büyük bir sanayi şehri olup, sürekli yeniliklere açık bir yapıdadır. Sanayi 4,0’ın konuşulduğu günümüzde vazgeçilmez bir zorunluluk olarak maddi, manevi güçlü Müslüman işadamlarının bulunması ülkemiz ve Türkiye yüzyılı için büyük önem taşıyor. MÜSİAD, tam da burada devreye girerek, Sn. Cumhurbaşkanımızın vizyonu çerçevesinde üyelerimizi her türlü bilgi ve raporlarla donatarak geleceğe hazırlamaya gayret ediyor” dedi.

Mahsereci, “Şu zamanlarda inançlı Müslüman iş insanlarının güçlü olması büyük bir zorunluluk. MÜSİAD Genel Merkezimiz ve Gaziantep şubemiz, üyelerimizi bu önemli yolculukta her alanda desteklemeye devam ediyor. MÜSİAD Ticaret Ofisimiz, üyelerimizin kaynaşmasını ve birlikte ticaret yapmasını hedefleyen genel merkezimize bağlı bir yapıdır. MÜSİAD Ticaret Ofisi ise, ticari yolculuğunda sizlere yol arkadaşı olmayı hedefleyen ticaret odaklı ve dinamik bir yapı. Üyelerimizin satın alma ve destek taleplerinde her zaman yanındadır. Ticarette yalnız değilsiniz” diye konuştu.

Organizasyonda, MÜSİAD Gaziantep ve Genç MÜSİAD Gaziantep üyelerinin tanıtımına ilave olarak mini fuar organizasyonu yapıldı.

Fuarda yer alan MÜSİAD Üyesi firmalar, ürünlerini tanıtma ve yeni ticari işbirliklerine imza atma imkanı buldular.

Gerek katılımcılar gerek fuarda yer alan MÜSİAD Gaziantep üyeleri, önemli ticari bağlantılara ve anlaşmalara imza attılar.

19.09.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz