9 Ağustos 2020 Pazar
Öğrencilere sıfır atığın önemini anlatıldı

Öğrencilere sıfır atığın önemini anlatıldı

Şahinbey Belediyesi Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında Gezegen Evi önünde kurduğu stantta öğrencilere ve vatandaşlara sıfır atığın önemi anlatarak, hediyeler verdi.

Her fırsatta sıfır atık ve çevre temizliğinin önemi ile ilgili çeşitli projelere ve faaliyetlerde bulunan Şahinbey Belediyesi Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında açılan stantta

öğrencilere çevre bilinci, sıfır atığın önemi, bayat ekmeklerin tekrar değerlendirilmesini anlatan kitap ve çeşitli hediyeler verildi. Öğrenciler en fazla ilgiyi Şahincan'a gösterip bol bol fotoğraf çektirdiler.

SIFIR ATIĞIN ÖNEMİNİ ANLATIYORUZ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey Belediyesi olarak atığın minimize edilmesi ve geri dönüştürülmesi noktasında çalışmaların sürdüğünü belirterek "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca başlatılan "Sıfır Atık" Projesi kapsamında Şahinbey Belediyesi olarak Bankam Atık adını verdiğimiz noktalarda atıklar altına dönüşüyor. Evlerde türlerine göre ayrı ayrı biriktirilen atıklar, Bankam Atık noktalarına getirilerek, getirilen atık miktarınca vatandaşların kartına puan yüklenmekte olup ve biriken puanların sonucunda atıklar altına dönüşmektedir. Bu sayede atığın ilk oluşma noktalarından biri olan evlerden geri dönüşüm malzemelerini toplayıp ekonomiye katkı sağlayacağız bu sayede hem ülkemiz hem de vatandaşımız kazanmış olacak" dedi.

12.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz