5 Temmuz 2022 Salı
Özel Seçkin Kolejinde bilim etkinlikleri

Özel Seçkin Kolejinde bilim etkinlikleri

Özel Seçkin Kolejinde öğrenciler her hafta Eğlenceli Bilim derslerinde, heyecanla ve hevesle gerçekleştirdikleri deneylerle, bilimin eğlenceli yüzüyle tanışıyor, bilimsel becerilerini geliştiriyorlar.

Eğlenceli Bilim dersinde ilkokul öğrencileri, 'Çılgın Dedektifler Parmak İzini Buluyor'' deneyini gerçekleştirerek parmak izi tayini yaptılar. Elektriğin dünyasında bir yolculuğa çıktılar elektriğin aslında bir enerji çeşidi olduğunu öğrendiler. Statik ve dinamik elektriği incelediler. Elektriğe yön verebildiğimizi fark edip statik elektrik küresi kullanarak elektriğe yön verdiler. Ortaokul öğrencileri Güneş sistemini incelediler. 'Uzaya roketler nasıl yolculuk eder? Ayda gök taşları nasıl krater oluşturur?'' sorularına yanıt buldukları deneyler yaptılar. Bilim onlar için gerçekten eğlenceli bir hal aldı.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp Yılmaz, bilim etkinlikleriyle ilgili “Öğrencilerimizin üretimin, bilim ve analiz yapabilmenin ana faktörleri olan eleştirel düşünce, sorgulama, mantık yürütme, farklı çözümler üretebilme, hızlı karar verme, el-göz koordinasyonunu sağlayabilme gibi özelliklere sahip olması için eğlenceli deneyler yapıyor, onlara bilim adamlarının hayatlarını öğretiyoruz.” dedi.

21.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz