5 Temmuz 2022 Salı
ÖZEL SEÇKİN KOLEJİNDE YERLİ MALI HAFTASI

ÖZEL SEÇKİN KOLEJİNDE YERLİ MALI HAFTASI

Özel Seçkin Koleji her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan "Tutum, Yatırım, Türk Malları Haftası" kapsamında yerli ürünlerin tanıtım sergisini açtılar.

Özel Seçkin Koleji İlkokul öğrencileri, "Yerli Malı" etkinliğinde hem eğlendiler, hem de yurdumuzun ürünlerini tanıdılar.14 Aralık Cuma günü Özel Seçkin Koleji kafetaryasında gerçekleştirilen programda öğrenciler, öğretmenler ve okul aile birliği velileri; hazırladıkları sunumlarla yurdumuzun el sanatlarını, kumaş ve dokuma ürünlerini, meyve ve kuru yemişlerini tanıttılar. Öğrencilerin kendi getirdiği ürünlerle sahnede yaptıkları bu eğlenceli ve eğitici etkinlik, neşe içinde son buldu.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp YILMAZ konuyla ilgili açıklama yaparak ‘Bir insanın tüketim alışkanlıklarının ve tutumluluk kavramını benimseme sürecinin çocukluktan başlaması gerektiği gerçeğinden hareket ederek bu hafta boyunca düzenlediğimiz faaliyetler ve uygulamalarla, öğrencilerimize yerli malının ne demek olduğunu, nasıl tanımlandığını kavratarak ve yerli ürünleri korumaya, tüketmeye ve bu bilinci yaygınlaştırmaya yönlendirdik. Seçkin Koleji olarak ülkemizin yerel değerlerini geleceğe; çocuklara emanet ediyoruz.” dedi.

16.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz