28 Kasım 2022 Pazartesi
Özkeçeci, “Bütün gönülleri kazanacağız”

Özkeçeci, “Bütün gönülleri kazanacağız”

Ak parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, 25 Şubat kongresinde güven tazeledikten sonraki ilk il danışma meclisi toplantısını Şehitkamil Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Ak Parti'nin kuruluşundan bu yana gerçekleştirilen, teşkilat mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği en geniş katılımlı toplantılardan biri olan genişletilmiş danışma meclis toplantısı, bayram havasında geçti. Özkeçeci, yeni dönemde tüm teşkilatlara yönelik bütünleştirici konuşmasında, çalışmalara ağırlık verilmesi gerekliliğine, yarın seçim varmış gibi teşkilatların hazır kıta canlı tutulması gerekliliğine vurgu yaptı.

"BÜTÜN GÖNÜLLERİ KAZANMAK ZORUNDAYIZ"

Özkeçeci, konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen Gaziantep Olağan 6. Kongresine değinerek başladı. ''Cumhurbaşkanımızın layık görmesiyle 6. dönemde de bu kutlu davada birlikte yürüyeceğiz'' dedi.

Sorumlulukların arttığının altını çizen Özkeçeci, bu sorumluluğu hep birlikte omuzlanacağını öne sürdü. 2019'un geldiğini, teşkilat olarak görevlerinin sandıklarda Ak Parti'nin oylarını artırmak mecburiyetinde olduğunu savundu. ''Cumhurbaşkanı'mız 6. Olağan kongrede çıtayı koydu, Gaziantep'in layık olduğu yerde olmadığını söyledi, Gaziantep'i İlk on içerisinde görmek istediğini belirtti. Bize düşen görev sıkılmadık el, çalmadık kapı bırakmamak siyaset gönül kazanmayı emrediyor bizler de bütün gönülleri kazanmak zorundayız'' dedi. Cumhurbaşkanı'nın vermiş olduğu direktif bizim için emirdir diyen Özkeçeci, bu emri yerine getirmek de bütün teşkilatların boynunun borcudur şeklinde konuştu. 2019'da bütün sandıklarda AK Parti'yi hak ettiği konuma getireceklerini iddia ederek, bu görevin kendilerinin ve bütün teşkilatların olduğunu belirtti. ''bizim burada rahat kongre yapmamıza olanak sağlayan, Afrin'de Zeytin Dalı Operasyonunda görevli tüm Mehmetçik'lere duacı olduğunu aktaran Özkeçeci, ''askerlerimiz bir tane sivilin burnunun kanamayacağı titizlikle, itinayla çalışıyor, Allah onların önünü açık etsin'' dedi.

24 Şubat'ta Başbakan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan gençlik kolları kongresi haricinde kongresi tamamlanmamış ilçe teşkilatının kalmadığını aktaran Özkeçeci, burada yine kendilerine düşen görevin Başbakan'ı en iyi şekilde karşılamak ve kongrenin yapılacağı salon olan Şahinbey Kapalı Spor Salonu'nu ''gümbür gümbür'' doldurarak güçlü bir kongre ortamı hazırlamak olduğunun altını çizdi. Teşkilatlarının 2019'a da 2023'e de hazır olduğunu vurgulayan Özkeçeci, teşkilatlara birlik ve bütünlük çağrısında bulunarak konuşmasını tamamladı.

UZER: ''BİZ GAZİANTEP'İZ. BİRLİKTE GAZİANTEP'İZ''

Genişletilmiş Danışma Meclisi'nde konuşma yapan bir diğer isim ise Gaziantep Ak Parti Milletvekili Ahmet Uzer'di. Uzer, önemli bir zaman dilimi içerisinden geçildiğini, seçimlere 1 yıldan biraz daha fazla bir zamanın kaldığını belirterek konuşmasına başladı. İçinde bulunulan bu süreçte kendilerine önemli görevlerin düştüğünü söyledi. ''Her seçim öncesinde olduğu gibi, bu seçimlerde de inşallah hem partimize hem şehrimize yakışır bir şekilde, gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra yeni bir güçle inşallah bıraktığımız yerden yolumuza devam edeceğiz'' ifadelerinde bulunan Uzer, muhteşem bir olağan kongre geçirildiğini vurgulayarak ''ama gelin şu ilçe milliyetçiliğini bırakalım. Biz Gaziantep'iz. Birlikte Gaziantep'iz. Şahinbey'iyle, Şehitkamil'iyle, Nizip'iyle, Karkamış'ıyla, Oğuzeli'yle bir bütünüz. Sizden ricam Gaziantep'i öne çıkararak devam etmeliyiz'' diyerek güç birliği çağrısı yaparak Ak Parti'yi daha sağlam kılmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Toplantıda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de söz aldı.

AK PARTİ DÖNEMİNDE GAZİANTEP'E 24 KATRİLYON YATIRIM YAPILDI

Yeni bir döneme girildiğini belirten Şahin, ''bismillah dedik geldiğimiz yeri ve başarıyı taçlandırmak için yeni bir döneme geçtik. Reisimiz, başkomutanımız geldiğinde söylediği çok önemli bir mesaj vardı; Gaziantep'in ne kadar önemli bir il olduğunu herhangi bir il olmadığını Gaziantep'in baş veren fakat baş eğmeyen, yük alan yük vermeyen bir şehir olduğunu söyledi'' ifadelerini kullandı. Şahin, Recep Tayyip Erdoğan'ın önemli mesajlar vererek Gaziantep'ten ayrıldığını yineleyen Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Gaziantep'le kader birliği yaptık, Gaziantep sınırın ve ülkenin yükünü kucaklıyor ve Gaziantep'e bu yükü almasından dolayı da büyük dev yatırımları getirdik'' sözlerinin aktarımını yaptı. Ak Parti döneminde Gaziantep'e 24 Katrilyon yatırım yapıldığını belirten Şahin, '' Size büyük bir gururla bahsetmek istiyorum ki sizin sayenizde, teşkilatımızın sayesinde, Gaziantep bölgenin yükselen yıldızıdır, parlayan güneşidir. Bunun en büyük mimarı sizlersiniz, Recep Tayyip Erdoğan'dır, Ak Parti'dir'' ifadelerini kullandı. ''Dibimizde savaş var, biz 2023'ün 2070'in vizyonunu konuşuyoruz. Cumhurbaşkanımız diğer illere gittiğinde yerel yatırımları 3 dakikada anlatıyor burada 15 dakikada anlattı'' sözleriyle şehre olan yatırımlara dikkat çeken Şahin, projeler hakkında kısa bilgiler vererek şunları söyledi: ''Şahinbey belediye başkanım Türkiye'de ilk kez bütün şehitler ve gazilerle ilgili bir toplu konut projesinin kura çekimini gerçekleştirdi. Niye çok önemli? Çok hızlı büyüyoruz. Kiralar çok yüksek. Çok sayıda konut yapmamız lazım. Geçen hafta TOKİ başkanımız geldi bütün Türkiye için örnek bir proje çıkıyor bunun 3500'ü bu ay tamamlanacak. Ama daha önemlisi 10.000 olması için ihale aşamasına devam ediyoruz. Yani 50.000 konutu seçime konutun ihalesi yapılmış olarak milletimiz huzuruna geçeceğiz. O bildiğiniz eski TOKİ binaları gibi değil komşuluk ilişkileri, sosyal ortamı, camisi, yeşil alanlarıyla yeni bir şehir kuruyoruz. Başbakan talimat verdi TOKİ bunu yaptı, bu bir takım işi, bakın biz ne yapıyoruz, yeni bir çevre yolu yapıyoruz. İhalesini yaptık. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce bu şu anda yaptığımız yatırım yaklaşık 60 milyon TL.

Şu anda Alleben Göleti'nin yanındaki alandan bütün alanı temizledik. Tertemiz 600 dönüm yeni yeşil alan oluşturuyoruz. Birileri 2-3 ağaç için ülkeyi ayağa kaldırdı, işte Ak Parti bu.

Sayın cumhurbaşkanımız geldiğinde Orman Bakanımıza talimat verdi. 'Gaziantep'e 500 bin mülteci geldi, hemen gereğini yapın.' 25 Aralık 2018'de Düzbağ bitiyor. 1.2 Katrilyonluk bir devlet yatırımı bu. O yüzden bunun da hepinizin bilmesini istiyorum. 100 milyon TL elektriğe ödediğimiz para cepte kalacak.''

11.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz