10 Ağustos 2020 Pazartesi
Rektör Sözen’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Rektör Sözen’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

‘’CUMHURİYET: MİLLET İRADESİDİR’’

Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümünde, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Sözen, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’Türk milletinin tarihi nice zaferlerle doludur. Bu zaferlere ulaşmak için aziz milletimiz her türlü fedakarlığı göstermiş, bizlere bu şanlı mirası emanet etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimini ilan etmesiyle Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur.

Cumhuriyet, millet iradesidir; din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeden milletçe birlik ve beraberlik içinde olmanın ruhudur. Cumhuriyet’e emanet edildiği gibi sahip çıkmak demek aynı zamanda tarih bilincimizi ve ortak değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak demektir. Başta HKÜ’lü öğrencilerim olmak üzere, bütün gençlerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım.

‘’29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN’’

Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu vatan için büyük fedakarlıklar yaparak bizlere bu ülkenin emanetini bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

26.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz