7 Aralık 2021 Salı
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BİR CAMİYİ DAHA İBADETE AÇTI

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BİR CAMİYİ DAHA İBADETE AÇTI

Şahinbey Belediyesi, İbn-i Sina Mahallesi'nde yaptırmış olduğu İbn-i Sina Seyitler Cami'nin açılışını gerçekleştirerek vatandaşın hizmetine sundu.

Caminin açılışı Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yapılırken, açılışa Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun yanı sıra, İl Müftüsü Ahmet Çelik, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, MHP Şahinbey İlçe Başkanı Cahit Çıkmaz, başkan yardımcıları ve mahalle sakinleri katıldı.

İBN-İ SİNA MAHALLEMİZ HIZLA GELİŞİYOR         

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, maddi kalkınmayı manevi kalkınma ile birlikte gerçekleştirmenin çok önemli olduğunu belirterek, "Şehrimiz hızla gelişiyor. Belediye başkanı olduğumda Şahinbey ilçesinin nüfusu 683 bin kişiydi. Şu an 1.200.000 binden fazla bir nüfusu var. 500 binden fazla bir artış var. Özellikle 11 tane yeni mahalle kurduk. İbn-i Sina Mahallemizde bu mahallelerden bir tanesi. Birkaç yıl önce burada taş üzerinde taş yoktu. Mahallemizi hızla geliştirip güzelleştiriyoruz. Tabi manevi kalkınmada önemlidir. Mahallede camimiz, Kur'an kursumuz, taziye evimiz var. İnşallah buraları doldurmak artık İbn-i Sina mahallesi sakinlerine düşüyor." diye konuştu.

Belediye olarak ilçede 76 tane cami yaptıklarını belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, 19 tane de inşaatı devam eden caminin olduğunu, bu camilerin bir kısmının belediye, bir kısmının kentteki hayırseverler tarafından yaptırıldığını ve ilçede daha çok cami ihtiyacının olduğunu ifade etti.

CAMİLERİN YAPILMASINI ÖNEMSİYORUZ

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, maddi imar kadar manevi imarında çok önemli olduğunu belirterek, "Yeni yapılan okul, Kur'an kursu, cami ve sosyal alanlar, insanımızı bir araya getirecek kurumlar. Bir tarafta salt binalar yapılırken, bunları hesap etmeden yola çıkarsak, insanımızın geleceğini de karartmış oluruz. Bundan dolayı da camilerin yapılmasını önemsiyoruz. Kur'an kurslarımızı, camileri ve çocuklarımızın, kadınlarımızın, yaşlılarımızın bu mekânlarda bir araya gelmesini çok önemsiyoruz. 7'den 70'ine insan bizim insanımızdır. Ama son zamanlarda camilerimiz, yaşlılarımız ve erkekler için yapılan mekânlar olarak algılandı. Camilerimiz, mahalleye yapılan Allah'ın ( Celle Celaluhu) evleridir. Bunun içinde çocuk, kadın, aile, genç ve yaşlısı da var. Biz, bir bütünüz. Yaşlısı olmayanın genci olmaz. Atalarımız, 'eskisi olmayanın yenisi de olmaz' demişler. Ama çocuğu olmayanın geleceği olmaz. Bu bakımdan biz camilerimizi ' çocuk dostu camiler' olarak da düşünelim. Camilerde çocuklara, aileye ve gençlere de yer verelim." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu'nun yaptığı duanın ardından kurdele kesilerek cami ibadete açıldı.

28.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Bir günde okul açtı haberlerini duysak ne güzel olırdu
Kaan bulut 28 Eki 2019 21:55:47