27 Eylül 2023 Çarşamba
Şahinbey Belediyesi milyonlarca kitap hediye etti

Şahinbey Belediyesi milyonlarca kitap hediye etti

Şahinbey Belediyesi okumayı teşvik etmek amacıyla öğrencilere ve vatandaşlara 2009 yılından bu yana 1.167.495 kitap dağıtımı gerçekleştirdi.

Eğitime verdiği destek ile Türkiye'de örnek belediye olan Şahinbey Belediyesi 2009 yılından bu yana öğrencilere ve vatandaşlara 1.167.495 kitap dağıtımı yaparak okumaya teşvik ediyor.

GAZİANTEP'E ÖRNEK KÜTÜPHANE

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep'e büyük bir kütüphane kazandırmak için kolları sıvadı. Türkiye'de örnek gösterilecek kütüphaneler arasında yer alacak olan kütüphane şehrin okuma alışkanlığı yükünü sırtlayacak.

VATANDAŞLAR BOŞ ZAMANLARINI OKUYARAK DEĞERLENDİRSİN

Şahinbey Belediyesi vatandaşların boş vakitlerini oyunlarla değerlendirmeleri yerine kitap okumaları için kahvehanelere kütüphane yaparak içlerini de kitaplarla doldurdu. Şahinbey İlçesi'ndeki tüm kahvehanelere yapılan kütüphanelerin yoğun ilgi görmesinin ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, aynı uygulamanın camilere yapılması yönünde çalışma yaparak cami cemaatinin sadece namaz saatlerinde camiye gelmelerinin dışında boş vakitlerinde de kitap okumaları için içlerinde bir birinden değerli kitapların bulunduğu, binlerce kitaptan oluşan kütüphaneler yaptırdı. Şahinbey Belediyesi vatandaşların kitap okumaları için berberlere ve taksi duraklarına da kütüphaneler yaparak çok önemli bir projeye imza attı.

ÖDÜLLENDİRİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kahvehaneler, camiler, berberler ve taksi durakları ile sınırlı kalmayarak, Şahinbey İlçesi'ndeki tüm okullara kütüphaneler yaparak öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışmalar başlattı. Başkan Tahmazoğlu, her ay düzenlediği ödüllü kitap okuma yarışmalarıyla öğrencilere çeşitli ödüller verip kitapları sevdiriyor.

1.167.495 ADET KİTAP DAĞITILDI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlerin ve vatandaşların her alanda ve her yerde kitaplardan faydalana bilmeleri için 2009 yılından bu yana 1.167.495 adet kitap dağıtımı gerçekleştirdi. Başkan Mehmet Tahmazoğlu liselere, ortaokullara, vatandaşlara, berber ve taksi duraklarına, kahvehanelere, gençlik merkezlerinde ve sosyal tesislerde eğitim gören öğrencilere ve vatandaşlara kitap dağıtarak, okumayı teşvik etti.

GENÇLİK MERKEZLERİNDE EĞİTİM

Sosyal Tesisleri ve Gençlik Merkezleri'nde gençleri liseye ve üniversiteye hazırlayan Şahinbey Belediyesi, yetişkinlere ise okuma yazma kursu veriyor. Gençlere ve vatandaşlara verdiği bu eğitimlerde yüzbinlerce ücretsiz kitap ve testler dağıtıyor. Şahinbey Belediyesi ayrıca tüm gençlik merkezlerine kütüphane kurarak, gençlere kitap okuma alanları ve imkanları sunuyor.

29.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz