30 Kasım 2020 Pazartesi
“SAYGIYI DA, ALKIŞI DA HAK EDİYORUZ”

“SAYGIYI DA, ALKIŞI DA HAK EDİYORUZ”

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, kulüp internet sitesinde değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray maçında son saniyeye kadar savaşan bir takım izlettikleri için mutlu olduğunu ifade eden Sumudica, Antalyaspor maçını kazanarak alınan bir puanı daha değerli hale getirmek istediklerini söyledi.

Galatasaray’ın Türk Futbolunun en önemli değerlerinden biri olduklarının bilinciyle sahaya çıktıklarını ve 3-1’den geri dönmenin küçümsenemeyecek bir başarı olduğunu dile getiren Sumudica, “Karşılaşma öncesinde de yaptığım açıklamalarda maçın ne kadar zorlu geçeceğini söylemiştim. Galatasaray içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, her zaman güçlü bir rakip olacaktır. Nitekim de böyle bir karşılaşma yaşadık. 1-0 öne geçtik sonrasında 3-1 yenik duruma düştük ancak sahada değişmeyen tek bir şey vardı, o da futbolcularımızın kazanma arzusuydu. Bir an olsun maçı bırakmadık ve saygıyı da alkışı da hak edecek bir performansla bir puan kazandık. Bu karşılaşmadan bir şeyler kazanmayı fazlasıyla hak etmiştik ve taraftarlarımızı memnun ettiğimiz için çok mutluyum. Maçtan sonra hakem kararlarının değil de, takımımızın mücadelesinin konuşulmasını ben de isterdim ancak futbol böyle bir şey. Bazen ne yaparsanız yapın, maçın önüne geçecek olaylar yaşanabiliyor. Ancak benim için tek şey, unutulmaz bir geri dönüşle puan almasını bildik ve hep bunu hatırlayacağım” dedi.

“FUTBOLCULARIMIN ÖZVERİSİ BENİ SEVİNDİRDİ”

Pandemi sürecinin ardından futbolcuların yaşadığı fiziksel eksikliğin önüne gösterdikleri mücadeleyle geçtiklerini ifade eden Sumudica, “Çok zorlu bir sürecin ardından iki zorlu karşılaşmaya çıktık. Ankaragücü maçında takımımın performansından tatmin olmamıştım. Ancak Galatasaray maçı öncesi dersimize çok iyi çalıştık ve takımımıza ciddi bir fiziksel çalışmalar yükledik. Bunun karşılığını da maçta aldık diyebilirim. Ancak tüm bunların yerine gelmesi için oyuncularımın özverisi gerekiyordu ve bu beni çok sevindirdi. 105 dakikalık bir karşılaşma oynadık, zaman zaman sıkıntılar yaşasak da vazgeçmedik. Maç içerisinde bir çok kez taktiksel değişiklik yaptık ve futbolcularım da onlardan beklediklerimi sahaya yansıttı. Önümüzdeki altı maç boyunca da bunun devam edeceğine inanıyorum” dedi.

“FUTBOLUN DOĞRULARINI, FUTBOLUN GÜZELLİKLERİYLE YANSITIYORUZ”

Taraflı tarafsız herkesin bir futbol maçı izlerken ne beklediklerini bildiğini dile getiren Marius Sumudica, “Her şeyden öte ben de hayatı futbol olan bir teknik adamım. Tribündeki, televizyon başındaki herkesin ne beklediğini çok iyi biliyorum. Geriye dönüp baktığımızda oynadığımız 28 karşılaşmanın da bambaşka hikayeleri oldu. Türkiye’yi ve Süper Lig’i çok seviyorum ve burası benim için muhteşem bir yer. İnsanlar, devlet herkes futbolu çok önemsiyor ve bu kanı damarlarınızda fazlasıyla hissediyorsunuz. Süper Lig’de ilk sezonumuz olmasına rağmen, şuan herkes beni arayıp “Sizin maçlarınızı her hafta takip ediyorum, en çok zevk aldığımız maçlar oluyor” yorumlarını yapıyor. Biz elbette ki bunların yanında puanlar kazanmak için mücadele ediyoruz. Futbolun doğrularını, futbolun güzellikleriyle yansıtmaya çalışıyoruz. İzleyenlere de zevk veren bir futbol oynadığımız için mutluyum ama esas önceliğim puanlar toplamaya devam edebilmek” dedi.

“ANTALYASPOR MAÇININ ZORLUĞUNU BİLİYORUM”

Süper Lig’in 29. Haftasında konuk edecekleri Antalyaspor maçıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sumudica, “Galatasaray maçında alınan bir puanın anlam kazanması adına Antalyaspor maçını kazanmamız gerekiyor. Rakibimiz gösterdiği performansla Süper Lig’de ikinci yarının en iyi takımlarından birisi. Her rakibe olduğumuz gibi Antalyaspor’a da saygı duyuyorum. Ancak bu karşılaşmayı da kesinlikle kazanmak üzerine hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ligde oynadıkları son 10 karşılaşmayı da kaybetmeyen bir takıma karşı mücadele edeceğiz, özellikle onlar bu karşılaşmadan da puanla ayrılırlarsa kulüp rekorunu kıracaklarını biliyorum. Ama biz kazanmak için her şeyi yapacağız. Kazanmamız durumunda ligin alt sıralarıyla olan ilişkimizi de kesmiş olacağız Futbolcularımıza güveniyorum, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bizlerin alacağı sonuçlarla mutlu olacak çok büyük bir şehirde görev yapıyorum. İnsanları, bize güvenenleri bu karşılaşmada da hem göstereceğimiz performansla, hem de alacağımız galibiyetle sevindirmek istiyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

25.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz