5 Temmuz 2022 Salı
SEÇKİN KOLEJİ ANA SINIFI ÖĞRETMENLERİ LEGO EDUCATION KONFERANSINDA

SEÇKİN KOLEJİ ANA SINIFI ÖĞRETMENLERİ LEGO EDUCATION KONFERANSINDA

Özel Seçkin Koleji öğretmenleri mesleki eğitim çalışmalarına devam ediyor. Eğitim odaklı her türlü eğitim, seminer ve konferansa katılan Seçkin Koleji ana sınıfı öğretmenleri 13-14 Ekim tarihinde Lego Education Okul Öncesi konferansına katılarak erken çocuklukta Legolarla kodlama ve Stem çalışmalarıyla ilgili birçok atölye çalışmaları yaptı.

Okul öncesi eğitimde kullanılan LEGO Education ürünlerinin, hem sözel hem de sayısal zekâyı geliştirerek, yaratıcılığı ön plana çıkarttığını belirten Özel Seçkin Koleji Ana sınıfı öğretmenleri, “Çocukların en hızlı öğrendiği ve yaratıcılıklarını kullandıkları, dönem okul öncesidir. Yaş özellikleri sebebiyle her şeyi merak ederler, araştırırlar, sonuç almaktan vazgeçmezler ve üstelik yaratıcılıkları ön yargılar ile sınırlanmamıştır. Bunların hepsi bilim insanlarının özellikleridir. Bu yüzden LEGO eğitim atölyelerinde öğrencilerimiz nitekim grafik oluşturmaktan üç boyutlu uzaysal algılama çalışmasına kadar bir çok model ortaya çıkarıyor. LEGO atölyemizde öğrencilerimizden oluşturdukları modelleri anlatmalarını da istiyoruz. Bu bölümde öğrenciler kendi kişisel özelliklerini ortaya çıkarıyorlar. Bu da öğrencilerin ifade etme yeteneğini arttırıyor. Önce LEGO’larla model yaratıyor ve bu sayede sayısal zekâlarını geliştiriyorlar. Ardından yarattıkları modeli anlatarak sözel zekalarını geliştiriyor ve dil gelişimini arttırıyorlar. Aynı zamanda çocuklarla birlikte oluşturulan hikayelerle kodlamalar planlayarak onlara algoritmik düşünmeyi de kazandırmayı amaçlıyoruz “dediler.

Özel Seçkin Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Eyüp Yılmaz, “Okul olarak, öğretmenlerimizin mesleki gelişimleri açısından konferans, seminer ,eğitimlerde yer almasını destekliyoruz. Bu bağlamda okul öncesinden lisans düzeyine kadar tüm öğrencilere bilgi ve becerileri aktarmayı amaçlıyoruz" dedi.

16.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz