26 Eylül 2018 Çarşamba
Seçkin Koleji yeni sınav sistemine hazır

Seçkin Koleji yeni sınav sistemine hazır

TEOG yerleştirme sınavının kaldırılmasından sonra merakla beklenen yeni sınav sisteminin detaylarının açıklanmasıyla birlikte Özel Seçkin Koleji izleyeceği yol haritasını öğrencileriyle paylaştı.

TEOG yerleştirme sınavının kaldırılmasından sonra merakla beklenen yeni sınav sisteminin detaylarının Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından açıklanmasıyla birlikte Özel Seçkin Koleji izleyeceği yol haritasını öğrencileriyle paylaştı.

Özel Seçkin Koleji 8. Sınıflar Koordinatörü Hüseyin Kaya tarafından yapılan bilgilendirme sunumunda, sınavda çıkacak soru sayısı, konuların dağılımı, izlenecek yol ve metotlar,  okul puanının önemi ve sınava kimlerin gireceği gibi konular ana hatlarıyla anlatıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Özel Seçkin Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Seydi Geçimli, “TEOG yerine gelecek yeni sınavla ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını ve okul olarak her türlü sınava veya uygulamaya hazır olduklarını, öğrenci ve velilerin bu konuda her hangi bir kaygı yaşamamaları gerektiğini söyledi.”

9.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz