5 Temmuz 2022 Salı
SEÇKİN KOLEJİNDE İNGİLİZCE HİKAYE OKUMA YARIŞMASI

SEÇKİN KOLEJİNDE İNGİLİZCE HİKAYE OKUMA YARIŞMASI

Yaparak , yaşayarak öğrenmeyi ilke edinen Özel Seçkin Koleji ilkokul öğrencilerine “İngilizce Güzel Hikaye Okuma” yarışması düzenlendi.

İngilizce Okuma alışkanlığı kazandırma, anlama ve yorumlama yeteneğinin geliştirilmesi ve İngilizcenin günlük hayatta kullanılması hedefiyle yola çıkan Özel Seçkin Koleji öğrencileri, kendi düzeylerinde seçtikleri kitapları telafuzlarla ve vurgulu okuma yaparak hem öğrenip hem okumayı eğlenceye dönüştürerek yarıştılar. Öğrencilere yarışma sonunda İngilizce Güzel Hikaye Okuma belgeleri verilerek başarıları taçlandırıldı.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp Yılmaz, “Seçkin Koleji olarak öğrencilerimizin yabancı dillerini geliştirmesi ve İngilizceyi öğrencilerimize sevdirerek yaşamlarına entegre etmeye çabalıyoruz. Bu doğrultuda İngilizce güzel hikaye okuma yarışması düzenleyerek, öğrencilerimizin farklı kelimeler öğrenmesini, çeşitli dil kalıplarını ve gramer yapılarıyla tekrar tekrar karşılaşarak farkında olmadan ve zorlanmadan öğrenmelerini amaçladık. Yarışmada öğrencilerimiz öğrenirken keyif aldılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devam etmesini diliyorum” dedi.

13.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz